Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak. Az Önce Bakanlığın yayımladığı duyuruya göre Lise mezunu adaylar içerisinden KPSS Şartı aramaksızın, Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlarDışişleri Bakanlığına bağlı olan Şikago Başkonsolosluğu personel alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan aranan başvuru şartları ve ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Dışişleri Bakanlığı Şikago Başkonsolosluğu bünyesinde boş bulunan 1 kişilik kadroya Sözleşmeli Sekreter alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Dışişleri Bakanlığı personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS şartı Yok!

Bakanlık söz konusu alımlar için aranna şartlarda herhangi bir KPSS Şartı belirtmedi. Bu yönde KPSS siz Personel alımı yapılacak.

Yaş Şartı: Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,

Mezuniyet Şartı: En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Yabancı Dil ŞartıÇok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Şikago Başkonsolosluğu personel alımı başvuru süreci ilanın yayımlanması ile birlikte yapılacak. Bu kapsamda başvurular sadece online olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 4 - 21 Ağustos 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/disisleri-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ