Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Sözleşmeli Personel alımı ilanına göre Bakanlık bünyesine en az lise mezunu adaylar içerisinden iki farklı kadroda sözleşmeli personel alacak. Bu kapsamda Herhangi bir Mülakat yapılmaksızın 55 personel alımı için başvuru alınacak. Belirtilen şartları sağlayan adaylar başvurularını yapabilecekler.

İşin Olsa ekibi olarak Dışişleri Bakanlığı personel alımı detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Mülakatsız 55 Personel Alımı Kontenjanları:

Bakanlık bünyesine herhangi bir Mülakat yapmaksızın sadece KPSS Puanı sırasına göre 55 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar;

  • 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (45 Erkek, 5 Kadın),
  • 5 Destek Personeli (Şoför),

Başvuru Süreci Başladı!

Dışişleri Bakanlığı beklenen başvuruları başladı. 55 Sözleşmeli personel alımı başvurusu sadece Elektronik ortamda alınacak. Buna göre,

Başvuru Tarihleri: 13 - 27 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/disisleri-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Adaylar başvurularını yukarıdaki bağlantı üzerinden e-Devlet Şifresi ile Kariyer sistemine giriş yaptıktan sonra ilgili adımları izleyerek gerçekleştirebilecekler.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Hangileridir?

Kariyer Kapısı platformunda yapılan başvuru sırasında sisteme yüklenmesi gereken belgeler aşağıda belirtilmiştir:

- Bir adet vesikalık fotoğraf

- 2022 yılı KPSS (B) grubu (KPSSP94) sınav sonuç belgesi

- En son mezun olunan okuldan alınan diploma ile ortaöğretim diplomasının onaylı örneği

- Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili önceki kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi.

- Adayların Ek-1 “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu”nu sisteme yüklemesi gerekecektir. Ek-1 “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu”nun bilgisayar ortamında doldurulması, fotoğraf eklenerek renkli çıktısının alınması ve ilgili bölümün imzalanması suretiyle taratılarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. (Ek-1 formu dışında başka formun kullanılmaması gerekmektedir.)

- Adayların ayrıca T.C. kimlik kartı örneği ve e-Devlet üzerinden alınacak “resmi kuruma verilmek üzere” ibareli adli sicil belgesini sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

a) Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna müracaat edecek adaylar için ayrıca;

- Geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartı,

- Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18’inci maddesinde belirtilen ve 26/6/2021 tarihli ve 31523 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık kurulu raporu. (Söz konusu rapor adayın boy ve kilo ölçümünü de içermelidir.)

b) Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna müracaat edecek adaylar için ayrıca;

- Şoför alt başlığına başvuranlar için sürücü belgesinin, SRC-2 ile Psikoteknik belgelerinin onaylı örnekleri

BAŞVURU ŞARTLARI VE KILAVUZUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA