Dicle Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 72 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Üniversite 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre KPSS B Grubu puan sırasına göre Herhangi bir mülakat yapılmaksızın personel alımı yapılacak.

Başvurular Sona Eriyor!

Dicle Üniversitesi personel alımı başvurusu için son günlere geldik. Üniversite En az lise mezunu adaylardan 72 sözleşmeli personel alımı başvurular ilanın yayım tarihi olan 2 Şubat 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 16 Şubat 2024 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Başvuru Adresi: http://pbs.dicle.edu.tr/ web adresindeki online başvuru sistemine bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda başvuru yapılacaktır.

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 2 Hemşire, 2 Diğer Sağlık Personeli, 1 Büro Personeli, 21 Temizlik Personeli, 8 Hasta Bakım personeli, 1 Gassal, 1 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 7 Sağlık Teknikeri, 2 Büro Personeli, 1 Şoför, 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Teknker, 

Lisans Mezunu: 7 Hemşire, 1 Ebe, 10 Büro Personeli, 2 Mühendis, 1 Kütüphaneci, 1 Mütercim

KPSS Taban Puan Şartı Yok!

Sözleşmeli Personel alımında adaylardan herhangi bir Taban KPSS puanı şartı aranmayacak. Buna göre 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gerekmektedir.

Mülakat Yapılmayacak!

Dicle Üniversitesi yayımladığı ilanda personel adaylarına herhangi bir mülakat uygulamayacağını bildirdi. Buna göre alımlar KPSS puan sırası ile yapılacak olup alanına göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranacak Diğer Şartlar Nedir?

Genel olarak adayların 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bunun dışında, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Nöbet Usulü çalışmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi şartlar aranacak. Ayrıca aşağıdaki tablodan kontenjana göre özel niteliklere ulaşabileceksiniz.

İLANIN BAŞVURU KILAVUZU BURADA