Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi ( DAP ) sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 4 Sözleşmeli Personel Alımı yapılacak. Başvuru kontenjan dağılımı ne olacak? Hangi şartlar aranacak? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Başvuru Kontenjan Dağılımı Nedir?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan DAP 4 kişilik kadro ile ;

  • 1 Teknisyen ( Elektrik / Erkek ),
  • 1 Teknisyen ( Sıhhi Tesisat / Erkek ),
  • 2 Büro Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Sanayi Bakanlığı DAP personel alımı için genel olarak 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise; Eğitim, KPSS, Yaş şartları aranacak.

Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Genel Başvuru Şartları Nedir?

" Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak "

KPSS Şartı Ne Olacak?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden 60 puan ve Lise mezunu için P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı Nedir?

Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, ve Son başvuru tarihi (26/04/2024) itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

Büro Personeli Alımı Şartları:

  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat, İşletme, Maliye lisans programlarının birinden mezun olmak,
  • MEB onaylı Bilgisayar işletmeni belgesine sahip olmak ya da öğrenimi sırasında bilgisayar dersini seçmeli ya da zorunlu olarak aldığını belgelemek,

Teknisyen Alımı Şartları: 

  • Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanından veya Elektrik, Elektrik - Elektronik Teknolojisi alanından mezun olmak
  • İhtiyaç olması halinde vardiyalı çalışma düzenini kabul etmek,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

DAP Personel alımı başvuruları için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 1 hafta içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 2 - 12 Mayıs 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/dapbk-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ BURADA