Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapılıyor.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ( ÇSGB ) 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli 62 personel alımı yapılacaktır. 

Başvuru alınacak kontenjanlara göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylardan düşük KPSS Puanı ile personel alımı yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak ilan detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Başvurular Sona Eriyor!

ÇSGB personel alımı için başvurusu sona eriyor. Mülakat yapılmaksızın 4/B personel alımı başvurularında henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını sadece online yapılacak olup Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Son Başvuru Tarihi: 4 Şubat 2024

BAŞVURU EKRANI: https://www.turkiye.gov.tr/vsg-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

ÇSGB 62 Büro ve Destek Personeli Alımı Sonuç ve Taban KPSS ? ÇSGB 62 Büro ve Destek Personeli Alımı Sonuç ve Taban KPSS ?

Başvuru Adımları:

Adayların öncelike yukarıdaki bağlantı üzerinden sisteme e-Devlet şifresi ile giriş yapmaları gerekmektedir. Bu yönde karşınıza gelecek ekranlarda 

  • Yeni Başvuru,
  • ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - SÖZLEŞMELİ BÜRO VE DESTEK PERSONELİ YERLEŞTİRME İLANI - Başvur
  • Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum. - Devam et,

gibi adımları geçtikten sonra alan seçiminde ilgili alanları seçip başvuruza devam etmeniz gerekmektedir.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ( ÇSGB ) 62 kişilik kadro ile 35 Büro Personeli alımı ve 27 Destek Personeli alımı yapılacak. Buna göre;

  • 35 Büro Personeli ( 1 Lise, 12 Ön Lisans, 22 Lisans )
  • 27 Destek Personeli ( 3 Garson, 1 Aşçı, 15 Temizlik Personeli, 3 Bulaşıkçı, 2 Fayansçı/Boyacı, 1 Kaynakçı, 1 Elektrikçi, 1 Tesisatçı )

Mülakatsız Personel Alınacak!

Bakanlık bünyesine Mülakatsız Personel Alımı yapılacak. Bu yönde Adayların KPSS den almış oldukları puanlar ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Çalışma Bakanlığı personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca özel olarak ise adaylardan KPSS, Eğitim ve Mesleki şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. 60 KPSS İle Memur alımı yapılacak.

Yaş Şartı Nedir?

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Mesleki Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvurular Başladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu için süreç başladı. Başvurular 10 gün devam edecek olup başvurularınızı elektronik ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Tarihleri: 24 Ocak - 4 Şubat 2024

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ