Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çeşitli kadrolarda 27 Destek personeli alınacak. Lise mezunu farklı kadrolarda personel alımı kontenjan dağılımı haberde sizlerle paylaşıyoruz.

ÇSHB 657 sayılı Devlet memurları kanunu 4/B fırkasına göre bünyesine 27 Destek Personeli alacak. 

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 3 Garson,
  • 1 Aşçı,
  • 15 Temizlik Personeli,
  • 3 Bulaşıkçı,
  • 2 Fayansçı/Boyacı,
  • 1 Kaynakçı,
  • 1 Elektrikçi,
  • 1 Tesisatçı,

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Destek Personeli alımı başvurusu için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

60 KPSS Puanı Şart!

Adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Yaş Şartı:

Adaylardan yaş şartı aranacak. Bu kapsamda son başvuru tarihi ile 35 yaşını tamamlamamış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı nedir?

Garson Alımı Şartları:

Yükseköğretim kurumlarının ön lisans düzeyinde eğitim veren Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği, İkram, İkram Hizmetleri veya Turizm Otel Yöneticiliği, Turizm Konaklama ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Otel Yöneticiliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otelcilik, Turizm-Otelcilik, Ağırlama Hizmetleri, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Aşçı Alımı Şartları:

Yükseköğretim kurumlarının ön lisans düzeyinde eğitim veren Yükseköğretim kurumlarının ön lisans düzeyinde Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak.

Temizlik Personeli ve Bulaşıkçı Alımı Şartları:

Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,

Teknik Personel/ Fayansçı/Boyacı Alımı Şartları:

Meslek liselerinin inşaat teknolojisi alanından mezun olmak.

Teknik Personel/ Kaynakçı Alımı Şartları:

Ortaöğretim kurumlarının Metal Teknolojisi alanının Kaynakçılık veya Metal Doğrama dallarının birinden mezun olmak,

Elektrikçi Alımı Şartları:

Ortaöğretim Kurumlarının ElektrikElektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Elektronik Dalından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Kontrol Dalından mezun olmak.

Tesisatçı Alımı Şartları:

Ortaöğretim kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından veya Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

ÇSGB personel alımı başvurusu için süreç başladı. En geç 4 Şubat 2024 tarihine kadar başvuru alınacaktır. Adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantı üzerinden yapabilr.

ÇSGB Mülakatsız 62 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! ÇSGB Mülakatsız 62 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor!