Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlandı. Yüksek Maaş ile farklı alanlarda Lisans mezunu Memur Alımı yapılacak. Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ( ÇSGB ) Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere 6 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak 4/B personel alımı yapılacak. 

Başvuru Alınacak Kontenjanlar Nelerdir?

Bakanlık bünyesine sözlü sınav ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu kapsamda 4 Programcı ve 2 Çözümleyici alımı gerçekleştirilecek. Kontenjan tablosu ise şöyledir;

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Bakanlık adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda Yaş, KPSS, Yabancı Dil şartları aranacak.

Genel Şartlar Nedir?

Türk,ye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olamamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünde en az 60 puan almış olmak,

Yaş Şartı nedir?

Müracaat tarihi itibarıyla herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

Yabancı Dil Şartı Nedir?

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan YDS/e-YDS’den asgari (D) düzeyinde ya da dil yeterliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

Eğitim Şartı Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular Aralık ayı içerisinde yapılacak. Bu kapsamda başvuru yapmak isteyen adaylar yukarıdaki nitelikler doğrultusunda sadece online başvuru gerçekleştirecekler.

Başvuru Tarihleri: 11 - 31 Aralık 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ