Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı olan İklim Değişikliği Başkanşlığı personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce Yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre İklim Değişikliği Başkanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre sözleşmeli 6 personel alımı gerçekleştirilecektir. Alımlar Temizlik Görevlisi kadrosunda gerçekleştirilecek.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

İklim Değişikliği Başkanlığı toplamda 6 kişilik kadro ile Lise Mezunu 3 Kadın ve 3 Erkek olmak üzere Temizlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda adayların KPSS puan sırası ele alınmak üzere yapılacak değerlendirme ile adaylara herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın Mülakatsız Personel alınacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Başvuruda bulunacak olan adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,  Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gereklidir.

Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 

Yaş Şartı Var Mı?

İlgili temizlik Görevlisi alımında adayların 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak şartını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

KPSS 60 Taban Puan Şartı Var!

İklim Değişikliği Başkanlığının Temizlik görevlisi alımında lise mezunu seviyesinde olmak üzere KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlık İlkim Değişikliği Başkanlığı personel alımı başvurusu Önümüzdeki hafta içerisinde alınacak. Başvurular sadece İnternet üzerinden online olarak alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 13 - 24 Mart 2023

Başvuru Adresi:  https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ