Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı için ilan yayımladı. Az Önce gelen ilan ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 30 farklı şehirde olmak üzere temizlik görevlisi alımı yapacak. Alımlar Szleşmeli olarak gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre lise mezunu ve KPSS Tabna puanı olmaksızın alım yapılacak.

30 Şehir Personel Almı Listesi:

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine 69 kişilik kadro ile temizlik personeli alacak. Alımlar Bakanlığın Merkez teşkilatı ve Taşra teşkilatına gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda alım yapılacak şehirler:

- Adıyaman 1 Kişi,

- Ağrı 1 Kişi,

- Aksaray 1 Kişi,

- Bakanlık Merkez teşkilatı 20 Kişi,

- Ankara 5 Kişi,

- Balıkesir 1 Kişi,

- Bayburt 2 Kişi,

- Bingöl 1 Kişi,

- Burdur 1 Kişi,

- Bursa 1 Kişi,

- Çorum 1 Kişi,

- Erzurum 1 Kişi,

- Gaziantep 2 Kişi,

- Giresun 2 Kişi,

- Iğdır 1 Kişi,

- İstanbul 6 Kişi,

- İzmir 4 Kişi,

- Kahramanmaraş 1 Kişi,

- Kars 2 Kişi,

- Konye 1 Kişi,

- Kütahya 1 Kişi,

- Malatya 1 Kişi,

- Mersin 1 Kişi,

- Muğla 2 Kişi,

- Muş 1 Kişi,

- Niğde 1 Kişi,

- Osmaniye 1 Kişi,

- Sakarya 1 Kişi,

- Samsun 3 Kişi,

- Şanlıurfa 1 Kişi,

- Zonguldak 1  Kişi,

Kamuda Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

2022 yılıın gelmesi ile birlikte Kamu ve özel sektörde bir çok mesleğe zam yapıldı. Bunlar içerisinde Kamuda hizmet vermekte olan Temizlik görevlileride oldu. Buna göre Temmuz zammı ile birlikte kamuda görev yapan temizlik görevlileri 8.400 TL maaş almaktadırlar.

Başvuru Şartları Nedir?

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı temizlik görevlisi alımı için adaylar başvurularını bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirecekler. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48 maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda;

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmaısndan olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi genel şatlar aranacak.

Temizlik Görevlisi Alımı Özel Şartları Nedir?

Adaylardan özel olarak,

Yaş Şartı: Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Sağlık Şartı: Sağlık bakımından destek personeli (temizlik personeli) olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.

KPSS Şartı: KPSS’ye girmiş ve (2020-KPSS Ortaöğretim) sonuçlarına göre KPSS P94 puanı almış olmak.

Eğitim Şartı: Herhangi bir Ortaöğretim (Lise veya dengi okul) mezunu olmak.

Mülakat Yok! KPSS Taban Puan Şartı Yok!

Bakanlık temizlik personeli alımı için adaylara herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır. Bu kapsamda adayların KPSS'de almış oldukları puanlar ele alınarak yapılacak değerlendirme KPSS Puan sırasına göre yerleştirme yapılacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Çevre Bakanlığı personel alımı için başvuru süreci başladı. İlanın yayımlanması ile birlikte başlayan başvurular en geç 10 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 26 Ekim. - 5 Kasım 2022

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapmak isteyen adaylar öncelike yukarıdaki bağlantıyı kullanmaları gereklidir. İlgili bağlantıya e-Devlet şifresi ile girerek ilgili adımalrı izleyerek Elektronik ortamda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.