Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı için ilan yayımladı. Farklı kadrolarda olmak üzere 38 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde yayımlanan ila için başvurular Bugün başladı. Bakanlık 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre sözleşmeli personel alacak Alımlar farklı kadrolarda olmak üzere en az lise mezunu adaylardan personel alacak. Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru yapılacak?

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Personel Alımı Yapılacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 38 kişilik kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı yapacak. Alımlar 4 Büro Personeli, 18 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 16 Destek Personeli kadrolarında yapılacak.  Buna göre Mezuniyete göre kontenjan dağılımı şöyledir;

Lise Mezunu:  Erkek Adaylardan 1 Elektrik personeli, 1 Tesisat Personeli, 2 Bahçe Bakım Personeli, 6 temizlik Personeli Alınacak. Kadın İse 6 Temizlik Personeli alımı yapılacak.

Ön Lisans Mezunu: 3 Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanında Büro Personeli ( Kadın Adaylar )

Lisans Mezunu:  20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 16 Erkek ve 4 Kadın ), 1 Büro personel

Başvurular Bugün Başladı!

Söz Konusu personel alımı için başvurular bugün başladı. Adaylar başvurularını en geç 2 Ağustos 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Aşağıdaki bağlantı yardımı ile direk başvuru ekranına ulaşabileceksiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

BAŞVURU EKRANI: https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Adaylar öncelikle yukarıdaki başvuru ekranına tıklayarak e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Sonrasında ise, Yeni bir başvuruda bulunmak için yukarıda yer alan "Yeni Başvuru" düğmesine tıklayınız.

Sonrasında karşınıza çıkan ekranda " İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAŞKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI" kısmında " Başvur " Butonuna tıkladıntan sonra ilanı inceleyip tüm koşulları kabul ettikten sonra sistemin istediği bilgilerin girişini yaparak ve ilgili belgeleri sisteme yükleyerek başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. 

Kimler Başvuru Yapabiliyor?

Başvurular genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında yapılacak. Ayrıca

2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı için ise, Erkeklerde 170 cm. Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, 5188 sayılı 10 maddesindeki şartları sağlıyor olmak, Vardiyalı olarak çalışabilecek olmak,

İLANIN TAM METNİ