Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda 100 memur alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda başvurularda artık sona gelindi. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgileri kullanabilecekler.

Başvurular Sona Eriyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 100 memur alımı başvurusu 4 Temmuz 2023 tarihi ile başlamıştı. Artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 13 Temmuz 2023 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar başvurularını Karyer adresi üzerinden gerçekleştirecekler.

100 Memur Alımı Kontenjan Bilgisi:

100 kişilik kadro ile İş Müfettiş yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Buna göre

  • İşin Yürütümü yönünden görev yapmak üzere 70,
  • İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden görev yapmak üzere 30,

olmak üzere toplamda 100 kişi alacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımına başvurular için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

Özel başvuru şartları olarak ise;

  • 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından İşin Yürütümü Yönünden Alımlarda P42 veya P48 puan türünden puan almış olmak ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönünden Alımlarda ise P1 puan türünden en az 85 puan almış olmak,
  • Hukuk, Siyasal Bilgiler, Siyasal Bilimler, İktisat, İdari Bilimler, İşletme, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakülteleriyle, Bunlara Denkliği Onaylanmış Yerli ve Yabancı Yüksek Okullardan Birini Bitirmek, 
  • Makine Yüksek Mühendisi,  Maden Yüksek Mühendisi, İnşaat Yüksek Mühendisi, Elektrik, Elektronik Yüksek Mühendis liği bölümü mezunu olmak gereklidir.
  • Adayların 35 yaş şartını sağlıyor olmaları gereklidir. Buna göre 1 Ocak 1988 ve sonrası doğumşlu olmak şartı aranacak.

İLANIN TAM METNİ VE DETAYLARI BURADA: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/csgb-100-memur-alimi-ilani-2023-is-mufettis-yardimcisi-h43832.html