ÇSGB 100 Memur Alımı İlanı 2023 ( İş Müfettiş Yardımcısı )

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımı için yeni duyuru yayımlandı. Memur alımı ilanının ertelenme kararı geldi.

ÇSGB 100 Memur Alımı İlanı 2023 ( İş Müfettiş Yardımcısı )

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımı ilanından ertelenme kararı yayımlandı. Az Önce Bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre 100 Memur alımı ilanı deprem sebebi ile ileri bir tarihe ertelendi. Bu kapsamda ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Memur Alımı Erteleme Kararı:

Bakanlığımız tarafından 19.03.2023 tarihinde yapılacağı ilan edilen İş Müfettişi Yardımcılığı Giriş Sınavı (yazılı sınav), ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Giriş sınavına ilişkin başvuru tarihleri ile yazılı sınav tarihi Bakanlığımız internet sitesi https://www.csgb.gov.tr) ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi internet sitesinden (https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr) daha sonra duyurulacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur

İLANIN DETAYLARI NEYDİ?

Aşağıdaki blgleri inceleyerek yayımlanan ilanın detyalarına ulaşabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Memur Alımı yapacak. 3 Şubat 2023  yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere 100 Memur Alımı yapılacağını bildirdi. Memur alımları farklı gruplarda gerçekleştirilecek olup alımlar Giriş Sınavı ile yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak memur alımı hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz.

ÇSGB Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesine Ankara'da bulunan Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere 100 kişilik kadro ile İş Müfettiş yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Buna göre " İşin Yürütümü yönünden görev yapmak üzere 70, İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden görev yapmak üzere 30 " olmak üzere toplamda 100 kişi alacak.

5 Grupta Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapılacak!

Bakanlık 100 kişilik memur kadrosu 5 farklı Gruptan gerçekleştirilecek. Buna göre,

İşin Yürütümü Yönünden Alımlarda,

  • Hukuk, Siyasal Bilgiler, Siyasal Bilimler, İktisat, İdari Bilimler, İşletme, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakülteleriyle, Bunlara Denkliği Onaylanmış Yerli ve Yabancı Yüksek Okullardan Birini Bitirmek şartı ile 70 Müfettiş Yardımcısı Alınacak.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönünden Alımlarda ise,

  • Makine Yüksek Mühendisi veya Mühendisi şartı ile 10 Müfettiş Yardımcısı Alınacak.
  • Maden Yüksek Mühendisi veya Mühendisi olmak  şartı ile 10 Müfettiş Yardımcısı Alınacak.
  • İnşaat Yüksek Mühendisi veya Mühendisi olmak şartı ile 5 Müfettiş Yardımcısı Alınacak.
  • Elektrik, Elektronik Yüksek Mühendisi veya Mühendisi olmak şartı ile 5 Müfettiş Yardımcısı Alınacak.

ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Bakanlık Müfettiş yardımcısı alımında adyalardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca KPSS, Eğitim şartlarıda aranacak.

KPSS Şartı Ne Olacak?

Müfettiş yardımcısı alımında adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından İşin Yürütümü Yönünden Alımlarda P42 veya P48 puan türünden puan almış olmak ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönünden Alımlarda ise P1 puan türünden en az 85 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Olacak Mı?

Adayların 35 yaş şartını sağlıyor olmaları gereklidir. Buna göre 1 Ocak 1988 ve sonrası doğumşlu olmak şartı aranacak.

Müfettiş Yardımcılığı Şartı:

Yönetmelik hükümleri gereği İş Müfettişi Yardımcılığı Giriş Sınavına en fazla iki kere girilebileceğinden daha önce İş Müfettişi Yardımcılığı sınavına en fazla bir kez girmiş olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımında başvurular Şubat ortasında başlayacak olup en geç 2 mart 2023 tarihine kadar yapılmış olması gerekliydi. Ancak ilanda erteleme kararı yayımlandı.

İLAN TEKRAR YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞNİ OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2023, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet istiyoruz
Adalet istiyoruz - 2 ay Önce

Yaş şartı olmasın lütfen