Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı memur alımı ilanı ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Bakanlığın Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere Geel İdare Hizmetleri sınıfında 7. 8. ve 9 uncu dereceli kadrolarda Müfettiş Yardımcısı kadrosunda memur alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar Ankara'da yapılacak sınav ile belirlenecektir.

100 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

ÇSGB memur alımları farklı alanlarda İş Müfettiş Yardımcısı kadrosu için gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda İşin Yürütümü yönünden görev yapmak üzere 70, İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden görev yapmak üzere 30 olmak üzere toplam 100 adet İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır.

Adaylar başvurularına 4 Temmuz 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 13 Temmuz 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular sadece online ortamda olmak üzere " https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr " üzrinden başvuru yapılacaktır.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımı başvurusu için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun kapsamındaolmak üzere " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi genel ntleikler aranacaktır.

KPSS Şartı Olacak Mı?

Müfettiş yardımcısı alımında adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından İşin Yürütümü Yönünden Alımlarda P42 veya P48 puan türünden puan almış olmak ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönünden Alımlarda ise P1 puan türünden en az 85 puan almış olmak gereklidir.

İLANIN TAM METNİ