Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımı için ilan yayımladı. En Az Lise mezunu 34 Büro Personeli alımı yapılacak. 

ÇSGB ( Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ) Merkez teşkilatı birimindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B fıkrasına göre 34 Sözleşmeli Büro Personeli alımı yapılacak. 

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde ÇSGB Büro Personeli alımı kapsamında ilan detaylarını aktarcağız.

34 Büro Personeli Alımı Yapılacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı fakrlı alanlarda olmak üzere 34 kişilik sözleşmeli personel kadrosu ile;

1 Kişi Ortaöğretim Kurumlarının Adalet Alanı ve Dalları, Büro Yönetimi Alanı - Hukuk Sekreterliği Dalı veya Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Alanı-Hukuk Sekreterliği Dalından mezun olmak.

2 Kişi İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

4 Kişi Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme-Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak.,

2 Kişi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, İş Sağlığı ve Güvenliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Kişi Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Bilimleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3 Kişi Adalet Meslek Eğitimi önlisans programından mezun olmak ya da Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak,

1 Kişi Muhasebe, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Finans ve Muhasebe, Muhasebe ve Denetim, İşletme-Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Maliye veya Muhasebe Bilgi Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak.,

2 Kişi Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programından mezun olmak.

1 Kişi Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Konaklama ve Turizm İşletmeciliği, Otel Yöneticiliği, Otel İşletmeciliği, Konaklama İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Turizm, Turizmde Büro Yönetimi, Turizm ve Hizmetler lisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Kişi Yiyecek İçecek İşletmeciliği veya Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programından mezun olmak.

1 Kişi İş Sağlığı ve Güvenliği lisans programından mezun olmak,

5 Kişi, Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak,

2 Kişi Matematik ve İstatistik, İstatistik ve bilgisayar bilimleri, İstatistik lisans programlarının birinden mezun olmak,

3 Kişi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri veya Çalışma Ekonomisi lisans programından mezun olmak.,

2 Kişi İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, Ekonomi ve Finans lisans programlarının birinden mezun olmak,

1 Kişi Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

2 Kişi İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat, İngiliz Dili ve Kültürü, İngilizce lisans programlarının birinden veya İngiliz Dil Bilimi lisans programından mezun olmak,

1 Kişi Grafik, Grafik Sanatlar, Fotograf ve Grafik Sanatlar (Grafik), Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Resimleme ve Baskı lisans programlarının birinden mezun olmak.

olmak üzere toplamda 34 büro personeli alımı yapılacak.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylardan genel olarak;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

gibi nitelikler aranacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

Adayların en az lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu okullardan yukarıdaki bölümlerden mezun olmuş olmak gerekmektedir.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Olacak Mı?

Büro Personeli alımı için yaş şartı olacak Bu kapsamda adayların Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

ÇSGB Büro personeli alımı başvurusu başladı. Adaylar başvurularını en geç 4 Şubat 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacak. İlan detayları başvuru adımları için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

ÇSGB Mülakatsız 62 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! ÇSGB Mülakatsız 62 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor!

39 Bin TL Maaş İmkanı!

Kamuda görev yapan Büro personeli maaşları belli oldu. Son Zamlarla birlikte Kamu Büro Personeli adayları 39 Bin TL Maaş verilecek. Büro Personeli maaşları hakkında detaylı bilgi aşağıdaki haberde yer alıyor.

Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar?