Boğaziçi Üniversitesi personel alımı yapacak. Az Önce 31 Aralık 2023 tarihi ile Resmi gazetede yayımlanmış olan ilana göre Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere KPSS B Grubu puan sırasına göre herhangi bir Mülakat yapılmaksızın sözleşmeli personel alımı yapılacak. Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu kontenjan dağılımı nedir? Detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurularda Son Gün!

Boğaziçi Üniversitesi personel alımı için başvurularda son güne geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç bugün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece İstenen belgelerle yapılacaktır.

Başvuruda İstenen Belgeler:

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 8 Teknisyen, 10 Destek Personeli,

Ön Lisans Mezunu: 3 Tekniker, 1 Büro Personeli, 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Destek Personeli,

Lisans Mezunu: 10 Mühendis, 2 Programcı, 2 Spor Uzmanı, 1 Avukat, 13 Büro Personeli, 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Diğer Teknik Hizmet Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Boğaziçi Üniversitesi sözleşmeli personel alımında başvurular sadece bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirilecek. Buna göre genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan özel olarak,

  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Vardiyalı sistem de çalışabilecek olmak,
  • Daha önce Görev yapılan Kamu Kurum veya Kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,
  • 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise çi P94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

Ayrıca aşağıda tabloda belirtilen şartların sağlanıyor olması gereklidir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

İLANIN TAM METNİ VE İSTENEN BELGELER