Boğaziçi Üniversitesi Personel alımı yapacak.

Resmi Gazetede 7 Ağustos 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda 209 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacağını bildirdi. Söz konusu ilana göre Boğaziçi Üniversitesi Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisiden 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre sözleşmeli personel alacak. Adaylar KPSS Puan sırası ile değerlendirilecek olup 209 kişinin ataması herhangi bir Mülakat yapılmadan gerçekleştirilecek. Kontenjan dağılımı ve ilan detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

9 Ağustos 2022 Tarihli İlanda Güncelleme Yapıldı!

Boğaziçi Üniversitesi personel alımı ilanında güncelleme yapıldı. Az Önce Resmi Gazetede 9 Ağustos 2022 tarihli gelmiş olan yeni karar ile Üniversitenin personel alımı ilanında yeni güncelleme şöyledir;

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden:

DÜZELTME İLANI

07.08.2022 tarihli ve 31916 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan sözleşmeli personel ilanımızın Başvuru No: 14, Başvuru No: 23 ve Başvuru No: 31’de yer alan Büro Personeli, Mühendis ve Tekniker ilanımız aşağıdaki şekliyle düzeltilmiştir.

Başvuruda İstenilen Belgeler’de yer alan adayların şartlarda belirtilen belge ve sertifikaların geçerlilik süresi var ise dolmamış olması, üzerinde yanıltıcı bilgi eksikliği olmaması ve ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihinden (07.08.2022) önce sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle üzerinde tarih bilgisi yer almayan sertifikalar kabul edilmeyecektir. Genel şartlarda yer alan yaş şartı, son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış (bitirmemiş) olmak olarak düzeltilmiştir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 25 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 37 Destek Personeli/ Temizlik, 12 Bahçıvan, 4 Şoför, 9 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Şoför, 23 Büro Personeli, 16 Tekniker

Lisans Mezunu: 48 Büro Personeli, 14 Mühendis

olmak üzere Boğaziçi Üniversitesi toplamda 209 Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

Mülakat Yapılmayacak!

Söz konusu kadrolarda personel alımı için adaylara herhangi bir Yazılı veya Sözlü sınav yapılmaksızın yani Mülakatsız Personel alımı yapılacak. Sözleşmeli personel kanunu kapsamında 2020 yılı KPSS Puanı esas alınarak yapılacak puan sıralaması ile sözleşmeli personel alıncaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Başvuruda bulunacak olan adayların mutlaka 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Yaş Şartı Nedir?

Adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları ve İlan tarihi ile 35 yaşından gün almamış olmaları gereklidir. Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Taban Puan Şartı Yok!

Boğaziçi Üniversitesi personel alımında KPSS Puan sırası kullanılacak olup adaylara herhangi bir Taban puan belirtilmemiştir. Bu Kapsamda 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

İlana başvurular ilanın yayım tarihi ile başlamıştır. Resmi Gazete ilk günü esas alınmak üzere 15 gün içerisinde başvurular İstenen belgelerle birlikte şahsen üniversiteye gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca adaylar sadece 1 pozisyon için başvuru yapabilcekler.

Başvuru Tarihleri: 7 - 21 Ağustos 2022

Başvuru Adresi: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Etiler Kapı Girişi

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

1. Fotoğraflı Başvuru Formu (Üniversitemiz Web sayfasında yayımlanan form doldurulacaktır)

2. Nüfus cüzdanı / T.C. kimlik kartı fotokopisi

3. Diploma veya Mezuniyet Belgesinin onaylı fotokopisi (e-Devlet Çıktısı Kabul Edilecektir)

4. Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi

5. 2020 KPSS Sınav Sonuç Belgesi

6. Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı Fotokopisi (Koruma ve Güvenlik Görevlisi Unvanı İçin)

7. Herhangi bir sağlık kuruluşundan alınan Boy-Kilo Gösterir Belge (Koruma ve Güvenlik Görevlisi Unvanı İçin) (İlgili belge temin edilememişse Üniversitemiz içinde yer alan Mediko Sosyal Şube Müdürlüğü’nden ölçüm yaptırılabilir)

8. Sağlık Raporu (Bir tanesi Psikiyatr olmak üzere Tam Teşekküllü Hastaneden alınmış heyet raporu-Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecek)

9. Sertifika, Belge (Başvurulan pozisyonda yazıyorsa istenilecektir)

10. SGK Hizmet Dökümü,

İLANIN TAM METNİ