Bingöl Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde gelen İlanda da Bingöl Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 4/B sözleşmeli 24 personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fıkrasına göre sözleşmeli olarak gerçekleştirilecektir. KPSS Puanına göre yapılacak alımlara ilişkin kontenjan dağılımı ve şartlar haberde.

Başvurular Sona Eriyor!

Bingöl Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu için süreç 10 Haziran 2024 tarihi ile başlamış olup artık sona ermektedir. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde tamamlamış olmaları gerekmekteydi. Bu kapsamda henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 24 Haziran 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvurular sadece Bingöl Üniversitesi Rektörlük Binası Evrak Kayıt Birimine Şahsen başvuru yapılacaktır

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 10 Destek Personeli,
  • 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 3 Teknisyen,
  • 1 Fizyoterapist,
  • 1 Diğer Sağlık Personeli,
  • 4 Sağlık Teknikeri,
  • 3 Büro Personeli,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Bingöl Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca KPSS ve mesleki nitelikler aranacak.

Genel Şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak.

Öte yandan adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları ve herhangi bir kurum veya kuruluşta sözleşmeli olarak çalışmıyor olmaları gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

Bingöl Üniversitesi personel alımında 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Destek Personeli Alımı Şartları:

Lise mezunu olmak, Hijyen sertifikasına sahip olmak, 31 yaşından gün almamış olmak, Vardiyalı çalışmayı kabul etmiş olmak şartları aranacak.

Yaş Şartı Aranıyor!

Adayların başvuru yapabilmeleri için Son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını tamamlamamış olmaları gereklidir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

Ön Lisans mezunu olmak, KPSS en az 55 puana sahip olmak, Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 165 cm boyundan kısa boylu olmamak, En az 6 ay görevinde çalışmış olmak, 5188 sayılı özel güvenlik görevlisi şartlarını sağlıyor olmak gibi şartlar aranacak.

Tüm Mesleki Nitelikler:

Bingöl Üniversitesi 1

Bingöl Üniversitesi 2

Bingöl Üniversitesi 3-1

Bingöl Üniversitesi 4Bingöl Üniversitesi 5Bingöl Üniversitesi 6

İLANIN TAM METNİ