Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi personel alımı yapacak. Az Önce Resmi gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre aranan şartlar ve başvuru bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 6 Büro Personeli,
  • 1 Avukat,
  • 1 Sağlık Teknikeri,
  • 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 14 Destek Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranıyor!

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaki, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi nitelikler aranacak.

KPSS Şartı Var Mı?

Üniversite personel alımı için adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu kapsamda 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleğe Göre Aranan Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Üniversiteye Personel alımı başvuruları ilanın resmi gazetede yayımlanmsı ile birlikte başladı. 29 Ağustos 2023 tarihi ile başlayan başvurular en geç 15 gün içerisinde yani 12 Eylül 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir.

İLANIN TAM METNİ