Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( BDDK ) Personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi gazetede 3 Şubat 2023 tarihi ile yayımlanan ilana göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere iki farklı alanda personel alımı yapılacak. 

Bu kapsamda yayımlanan ilana göre BDDK ilk defa kurumda çalışacak olan adaylar içerisinde yapılacak Giriş sınavı sonucuna göre atama gerçekleştirilecek. Başvuru için aranan şartlar ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

BDKK Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Personel alımı kadrosu ile toplamda 20 personel alacağını bildirdi. Bu kapsamda KPSS Puanı ile olmak üzere,

  • 10 Sekreter ( Ön Lisans ),
  • 10 Şoför ( Lise Mezunu ),

alımı gerçekleştirilecek.  Ayrıca Şoför kadrosunda Ön Lisans veya Lisans mezunu olan adaylarda başvuru yapabilecekler.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmak gerekmektedir. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

BDDK 20 İdari Personel alımı için KPSS ve Eğitim şartları aranacak.

KPSS Şartı:

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans mezunları için P93 ve Lisans mezunları için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Eğitim Şartı:

Mülakat Yapılacak Mı?

BDDK personel alımında mülakat konusu merak ediliyor. Bu yönde Büro personeli alımı için Mülakat Yapılmayacak. Ancak Şoför kadrosunda kadro saysından fazla başvuru yapılması durumunda adaylara Uygulamalı sınav yapılacaktır..

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuru yapabileceği ilan için adaylar başvurularını Şubat ayı içerisinde gerçekleştirecek. Başvurular sadece Elektronik ortamda alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 6 - 19 Şubat 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim