Bayburt Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre Bayburt Üniversitesi bünyesindeji eksikliği karşılamak üzere Bayburt Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 70 kişilik boş kadro ile alım yapılacak. Bu kapsamda alım için aranan şartlar ve kontenjan dağılımı haberde.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 15 Koruma ve Güvenlik Personeli, 25 Temizlik Görevlisi, 2 Şoför, 3 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 11 Büro Personeli, 

Lisans Mezunu: 1 Kütüphaneci, 1 Mühendis, 1 Programcı, 2 Tekniker, 9 Büro Personeli

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Bayburt Üniversitesi personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmaısndan olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPS şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleğe Göre Başvuru Şartları Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Bayburt Üniversitesi personel alımı başvurusu için adaylar İlanın yayım tarihi ile başvurularına başlayacak. Bu kapsamda başvurular başvuru formu ile şahsen yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 14/08/2023 – 28/08/2023 

Başvuru Adresi: Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri İdari Birimler Binası 69000/BAYBURT

İLANIN TAM METNİ VE İSTENEN BELGELER