Dışişleri Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Bakanlığın resmi imnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan memur personel alımı ilanına göre Afrika'da Sözlşemeli Personel alımı gerçekleştirilecek. Yayımlanan ilana göre alımlar Lise mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. 

Bakanlığın yayımladığı ilana göre Cape Town Başkonsolosluğu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türk Uyruklu adaylar içerisinden Sözleşmeli 1 Sekreter alımı yapılacak. 

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Cape Town Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Bilgisayar kullanabilmek." gibi genel şartlar aranacak.

Yaş Şartı:

Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,

Eğitim Şartı:

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Yabancı Dil Şartı:

Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başkosoloslukta görev almak isteyen adayların belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları durumunda başvurularına 12 Kasım 2023 tarihi ile başlayabilecek ve en geç 28 Kasım 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece İnternet üzerinden kariyer adresinden gerçekleştirilecektir. 

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim