Dışişleri Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Bakanlık tarafından gelmiş olan duyuruya göre Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı personel alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar Avustralya ülkesinde olmak üzere gerçekleştrilecektir. Adaylardan aranan başvuru şartları nelerdir? Ne zaman başvuru yapılacak?

Kontenjan Bilgisi Nedir?

T.C Kanberra Büyükelçiliği’nde münhal bulunan 1 (bir) Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak " gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

  • Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,
  • En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
  • Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,
  • Bilgisayar kullanabilmek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Dışişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 11 Eylül 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece kariyer adresi üzerinden yapılcaktır.

İLANIN TAM METNİ