Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı yapıyor. 2024 yılı Kapsamında yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre ASHB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Farklı şehirlerde Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 3330 Bakıcı alımı yapılacak.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak! Taban Puan Kaç Olur?

Aile Bakanlığı personel alımında herhangi bir Mülakat yapılmaksızın personel alımı yapılacak. Bu kapsamda başvurularda 60 KPSS puanı kullanılmakta olup yerleştirme işlemşrinde de en düşü 65 Puan ile atama bekleniyor.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman?

Aile Bakanlığı Destek Perosneli Alımında adaylar başvurularını en geç 11 Mart 2024 tarihine kadar gerçekleştirdiler. Bu kapsamda Sonuçların ise En geç Bayramdan sonra açıklanması bekleniyor.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Kontenjan Dağılımı Nedir?

 • 73 Bakım Personeli (4/B) (Kadın),
 • 144 (Çocuk Bakıcısı) (4/B) ( Kadın/Erkek ),
 • 726 (Çocuk Bakıcısı) (4/B) (Kadın),
 • 414 (Çocuk Bakıcısı) (4/B) (Erkek),
 • 546 (Engelli Bakıcısı) (4/B) (Kadın),
 • 597 (Engelli Bakıcısı) (4/B) (Erkek),
 • 717 Yaşlı Bakıcısı) (4/B) (Kadın),
 • 710 (Yaşlı Bakıcısı) (4/B) (Erkek),

BAKICI ALIMINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR BURADA! TIKLA SENDE KATIL

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

ASHB Personel Alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak şartı aranacak.

Ayrıca Başvuru Yapacak adaylar Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak şartı aranacak.

KPSS Şartı nedir?

Alımlar Lise mezunu adaylardan yapılacak olup 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise seviyesinde KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Bakım Personeli Alımı Şartları: 

 • Orta öğretim kurumlarının Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı ve dalından mezun olmak

Çocuk Bakıcısı Alımı Şartları: 

 • Orta öğretim kurumlarının Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı ve dalından mezun olmak

Engelli Bakıcısı Alımı Şartları: 

 • Ortaöğretim Kurumlarının Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanı ve dalından mezun olmak.

Yaşlı Bakıcısı Alımı Şartları: 

 • Ortaöğretim Kurumlarının Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanı ve dalından mezun olmak.

Destek Personeli (Çocuk Bakıcısı) Görevleri Nedir?

Bu pozisyona atanacak personel yirmi dört saat esasına göre hizmet yürüten sosyal hizmet kuruluşlarında görev yapar. Millî ve dini bayramlarda, diğer tatil günlerinde ve mesai saatleri dışındaki zamanlarda hizmetin sürekliliğine uygun olarak nöbet hizmeti yürütülür. Bakanlığımıza bağlı sosyal hizmet kuruluşlarından hizmet alan çocukların öz bakımlarını yapmak veya yapmalarını sağlamak. Temel ihtiyaçlarını karşılamak veya bu konuda çocuklara yardımcı olmak. Günlük yaşam sürecinde çocuklara rehberlik yapmak, çocukların kişisel temizlik, bakım, düzenli uyku, sofra adabı gibi temel bireysel alışkanlıkları kazanmalarına yardımcı olmak. Öğünlere göre çocukların yemeklerini hazırlamak, sunmak, yemeği sofrada çocuklarla birlikte yiyerek çocuklara refakat etmek. Çocukların sağlık durumlarını takip etmek, hastalıklara karşı belirlenen tedbirleri almak, hastalanan çocukların tedavilerinin zamanında yapılması için grup/ev sorumlusuna veya sağlık görevlilerine bilgi vermek ve süreci takip etmek. Günlük yaşam programına uymak, çocukların ders çalışma ve okula devam durumlarını takip etmek, grup/ev sorumlusunu bilgilendirmek. Sorumlusu olduğu evin/birimin tertibini, düzenini ve temizliğini sağlamak. Ev kazalarına karşı ve çocukların güvenliğine yönelik emniyet tedbirlerini almak vb. işleri yapar.,

Destek Personeli (Engelli ve Yaşlı Bakıcısı) Alımı Görevleri:

Bu pozisyona atanacak personel gündüzlü veya yirmi dört saat esasına göre hizmet yürüten sosyal hizmet kuruluşlarında görev yapar. Millî ve dini bayramlarda, diğer tatil günlerinde ve mesai saatleri dışındaki zamanlarda hizmetin sürekliliğine uygun olarak nöbet hizmeti yürütülür. Bakanlığımıza bağlı sosyal hizmet kuruluşlarından hizmet alan yaşlı bireylerin öz bakımını (banyo yaptırılması, tuvalet ihtiyacının karşılanması, tırnaklarının kesilmesi, el, yüz ve ayak temizliği, saçlarının taranması, dişlerin temizlenmesi, İstenmeyen tüylerin temizlenmesi, elbiselerinin giydirilip çıkartılması, burun kulak temizliğinin yapılması vb.) yapmak. Yemek ve içecek ihtiyaçlarını gidermek, odalarını temizlemek, çamaşırların yıkanmasını sağlamak. Tehlikelere karşı korunmaları ve gözetilmelerini sağlamak. Ev tipi sosyal hizmet kuruluşlarında yukarıda sayılan işlere ilave alışveriş yapmak, yemek yapmak, çamaşır yıkamak, ev temizliği yapmak, güvenlik tedbirlerini almak vb. işleri yapar.

BAŞVURU KILAVUZU VE DETAYLAR İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYA TIKLA

ASHB 2024 Yılı 8 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! ASHB 2024 Yılı 8 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA