Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce 2 Aralık 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Merkez Teşkilatına 145 sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirdi. Alımlar 24 farklı meslek grubunda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvurular 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/b fıkrasına göre KPSS puanı esas alınarak alım yapılacak. KontenjaN dağılımı ve başvuru şartlarına haberden ulaşabileceksiniz.

145 Personel Alımı Hangi Mesleklerde Kamu Personeli Alımı Yapılacak?

- 5 Kişi Elektrik Elektronik Mühendisi,

- 4 Kişi Harita Jeodezi Mühendisi,

- 3 Kişi Makine Mühendisi,

- 3 Kişi İnşaat Mühendisi,

- 1 Kişi Şehir Plancısı,

- 5 Kişi Mimar,

- 1 Kişi Peyzaj Mimarı,

- 1 Kişi Diyetisyen,

- 2 Kişi Kütüphaneci,

- 2 Kişi Elektrik Teknikeri,

- 1 Kişi Sıhhi Tesisat Teknikeri,

- 1 Kişi İklimlendirme ve Soğutma Teknisyeni,

- 1 Kişi İnşaat Yapı Teknisyeni,

- 2 Kişi Mobilya ve Dekorasyon Teknisyeni,

- 4 Kişi Adalet Büro Personeli,

- 18 Kişi Büro Personeli,

- 8 Kişi Büro Yönetimi ve SekrEterlik Büro personeli,

- 15 Kişi Şoför B Sınıfı,

- 5 Kişi Şoför D sınıfı,

- 4 Kişi Yiyecek İçecek Hizmetleri Personeli,

- 25 Kişi Temizlik Personeli kadın,

- 10 Kişi Temizlik Personeli Erkek,

- 4 Kişi Koruma ve Güvenlik Görevlisi Kadın,

- 20 Kişi Koruma ve Güvenlik Görevlisi Erkek,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Aile BakanlIğı ASHB bünyesine alacağı sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet MemuRları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

Ayrıca Özel olarak ise adayların bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Buna göre, Seyahate ve/veya arazide çalışmaya uygun olmak gereklidiR.

Mülakatsız Personel Alınacak!

ASHB Sözleşmeli personel alımları herhangi bir Mülakat yapılmaksızın gerçekleştirilecek. 2022 yılı KPSS puanı ile yapılacak alımlarda Puan sıralaması esas alınarak Herhangi bir Sınav yapılmaksızın puan sırasına göre atama yapılacak.

KPSS Şartı Nedir?

Söz konusu alımlar 2022 yılı KPSS puanı kapsamında yapılacak olup Lise İçin KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı Var Mı?

Alımlarda adaylardan Yaş şartı aranmayacak. Buna göre 65 yaşından küçük olan herkes başvuru yapabilecektir. Aynı zamanda herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Mesleğine Göre Eğitim şartı nedir?

Mühendis (Elektrik- Elektronik) pozisyonuna atanabilmek için;

- Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Mühendis (Harita-Jeodezi) pozisyonuna atanabilmek için;

- Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Mühendis (Makine) pozisyonuna atanabilmek için;

- Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Mühendis (İnşaat) pozisyonuna atanabilmek için;

- İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

Şehir Plancısı pozisyonuna atanabilmek için;

- Şehir ve Bölge Planlama lisans programından mezun olmak.

Mimar pozisyonuna atanabilmek için;

- Mimarlık lisans programından mezun olmak.

Mimar (Peyzaj Mimarı) pozisyonuna atanabilmek için;

- Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım lisans programlarının birinden mezun olmak.

Diyetisyen pozisyonuna atanabilmek için;

- Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak

Kütüphaneci pozisyonuna atanabilmek için;

- Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker (Elektrik-Elektronik) pozisyonuna atanabilmek için;

- Elektrik veya Elektrik Teknolojisi, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknikerliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak. b

Tekniker (Sıhhi Tesisat Teknikeri) pozisyonuna atanabilmek için;

- Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknikerliği Programı, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi Programı, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Programı, Yapı Donatım Teknolojisi, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi, Yapı İnşaat önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Teknisyen (İklimlendirme ve Soğutma Teknisyeni) pozisyonuna atanabilmek için;

- Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak.

Teknisyen (İnşaat-Yapı Teknisyeni) pozisyonuna atanabilmek için;

- Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanı ve Dalları veya Ahşap Teknolojisi Alanı - Ahşap Yapı (Doğramacılık) Dalından mezun olmak.

Teknisyen (Mobilya ve Dekorasyon Teknisyeni) pozisyonuna atanabilmek için;

- Ortaöğretim Kurumlarının Ahşap Teknolojisi Alanı ve Dalları veya Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı ve Dallarından, Ahşap Teknolojisi Alanı - Ahşap Yapı (Doğramacılık) alanlarından mezun olmak.

Büro Personeli (Adalet) pozisyonuna atanabilmek için;

- Ortaöğretim Kurumlarının Adalet Alanı ve Dalları veya Büro Yönetimi Alanı - Hukuk Sekreterliği Dalından mezun olmak.

Büro Personeli pozisyonuna atanabilmek için;

- Ortaöğretim Kurumlarının Bilişim Teknolojileri Alanı ve Dallarının, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı, Muhasebe ve Finansman Alanı ve Dalları veya Büro Yönetimi Alanı ve Dallarından mezun olmak.

Büro Personeli (Büro yönetimi ve sekreterlik) pozisyonuna atanabilmek için;

- Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna atanabilmek için;

- Ortaöğretim kurumlarının ulaştırma hizmetleri alanı ve dallarından mezun olmak B sınıfı ehliyete sahip olmak. veya D sınıfı ehliyete sahip olmak. Başvuru son günü itibarıyla 5 yıllık sürücü belgesine sahip olmak.

Destek Personeli (Yiyecek İçecek Hizmetleri) pozisyonuna atanabilmek için;

- Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Beslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı - Turizm / Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı ve Dallarından veya Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı - Turizm Endüstrisi Servis Hizmetleri Dalından mezun olmak.

Destek Personeli (Temizlik Personeli-Erkek - Kadın) pozisyonuna atanabilmek için;

- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

- Cinsiyeti erkek veya kadın olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek - Kadın) pozisyonuna atanabilmek için;

- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

- Cinsiyeti erkek veya kadın olmak.

- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı’na (silahlı ibareli) sahip olmak.

- 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı personel alımı başvuruları Önümüzdeki hafta başlayacak. Sadece İnternetten yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 5 - 16 Aralık 2022

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim