Ankara Üniversitesi personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayılanmış olan duyuruya göre Ankara Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 139 sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirdi. Bu yönde kontenjanlara baktığımızda 92 kişilik kadro Hemşire pozisyonuna ayrıldı. Peki şartlar nedir?

Başvurular Devam Ediyor!

Ankara Üniversitesi sözleşmeli Sağlık personeli alımı için başvurular devam ediyor. Lisans mezunu seviyesinde olmak üzere 92 Hemşire alımı gerçekleştirilecek. Başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde tamamlanmış olması gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 29 Mayıs 2024

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Ankara Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanelerinde görevlendirilmek üzere Lisans mezunu adaylar içerisinden 92 Hemşire Alımı yapılacak. Lisans Mezunu personel alımı yapılacak.

Hemşire

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Ankara Üniversitesi 92 Hemşire alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak gereklidir. 

Özel olarak ise, Eğitim, KPSS şartı aranacak.

Genel Şartlar Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmama, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 Yaşını tamamlamış olmak gereklidir.

KPSS Şartı Ne Olacak?

2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden puan almış olmak gereklidir. Yani herhangi bir Taban puan şartı talep edilmeyecek olup Yerleştirmeler KPSS Puan sırasına göre yapılacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Hemşirelik lisans programından mezun olmak,

Ankara Üniversitesi Hastanesi

Başvurular Nasıl Yapılacak!

Başvurular online yapılacaktır. Başvuru ekranı ve kılavuzuna aşağıdaki ilandan ulaşabilirsiniz.

Ankara Üniversitesi 139 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! Ankara Üniversitesi 139 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor!

31 Bin TL Maaş Verilecek!

Sağlık sektöründe hizmet vermekte olan Hemşirelerin maaşları belli oldu. Bu yönde Üniversite bünyesinde çalışan Hemşireler en az 31 bin TL maaş almaktadır.

Hemşire Maaşları Ne Kadar 2024? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı Hemşire Maaşları Ne Kadar 2024? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı