Amasya Üniversitesi 14 kişilik kadro ile en az lise mezunu ve 55 KPSS ile Güvenlik Görevlisi, Büro Personeli ve diğer kadrolarda sözleşeli personel alınacak.

Bu kapsamda Amasya Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözlşemeli personel alımları KPSS puanı ile gerçekleştirilecektir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağlımı Nedir?

Lise Mezunu: 5 Destek Personeli, 

Ön Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli, 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Lisans Mezunu: 1 Avukat, 2 Spor Uzmanı

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Amasya Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Öte yandan alımların Mülakatsız yapılacağından değerlendirme için KPSS Şartı aranacak.

Bu kapsamda 2020 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55, 70 veya 85 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı olarak 35 yaşından büyük olmamak, gereklidir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartlar:

Adaylardan 5188 ÖGG şartlarını sağlıyor olmak, Vardiyalı çalışabilecek olmak, En az 170cm boyunda olmak, Silahlı Sİlahsız ÖGG kartına sahip olmak şartları aranacaktır.

Destek Personeli Alımı Şartları:

Kapalı mekânların ana girişi dâhil sınıflar, laboratuvarlar, lavabo ve tuvaletler, salonlar ve çalışma odaları ile ortak kullanım alanlarını süpürme ve paspas yapma, çevre düzenlemesi yapma, çim biçme, çiçek ve peyzaj bakımı, budama, sulama, eşya taşıma vb. işlerle birlikte yöneticileri tarafından verilecek diğer iş ve işlemler ile Kurum tarafından verilen farklı pozisyonlarda da görev yapacaklardır.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Tablosu:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlanın yayımlanması ile birlikte başvuru süreci başladı. Adaylara başvuru için 15 günlük süre verilmiş olup başvurular istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri:  15 - 29 Ocak 2024

Başvuru Adresi: Akbilek Mah. Hakimiyet Cad. No: 4 / 3 05100 Rektörlük Binası Merkez / AMASYA

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvurularınızı https://pdb.amasya.edu.tr/ adresimizde bulunan Başvuru Talep Formunu bilgisayar ortamında doldurup, çıktısını alıp, fotoğraf yapıştırıp imzalayarak istenilen belgelerle birlikte yukarıdaki adres teslim etmeniz gereklidir.

Başvuru Belgeleri Nedir?

1. Başvuru Talep Formu https://pdb.amasya.edu.tr/ adresinden alınacaktır.

2. 2022 KPSS Sınav Sonuç Belgesi.

3. Nüfus Cüzdanı/ Kimlik Kartı aslı ve fotokopisi.

4. E-Devlet üzerinden alınan kare kodlu mezuniyet belgesi

5. Avukat ve Spor Uzmanı unvanlarına başvuracak adaylar için meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümüyle birlikte resmi veya özel kuruluşlardan başvuru tarihleri içerisinde alınmış iş deneyim belgesi ıslak imzalı olarak başvuru formuna eklenecektir. SGK Hizmet dökümünde eDevletten alınan kare kodlu belgeler kabul edilecektir. SGK Hizmet dökümünde yer alan meslek kodu ile tecrübe istenilen pozisyonun uyumlu olması gerekir.

6. Koruma ve Güvenlik Görevlisine başvuracak adaylar için sağlık kurumlarından alınacak olan boyun son iki rakamına göre (+ - )15 Kg. ağırlığa sahip olduğunu gösteren belge.

7. Destek personeline başvuracak adaylar için Hijyen Belgesi.

İLANIN TAM METNİ BURADA