Dışişleri Bakanlığı Memur Personel alımı ilanları yayımlaya devam ediyor. Az Önce Bakanlık resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan Sözleşmeli personel Alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı Almanya Personel Alımı duyurusu yayımladı. Türk Uyruklu adaylar içerisinden başvuru alınacak. Peki başvuru şartları nedir?

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Dışişleri Bakanlığı tarafından gelmiş olan ilana göre Frankfurt Almanya'da düzenlenecek Sınav ile Türk Uyruklu adaylar içersinden 2 Sözleşmeli Sekreter alımı yapılacak. Alımlar Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından yapılacak.

Başvuru şartları nedir?

Başkonsolosluk 2 sözleşmeli sekreter alacak olup adayların öncelikle T.C vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Bilgisayar kullanabiliyor olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Her türlü iklim şartlarında görev yapabilmek gereklidir.

Eğitim Şartı: En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Yaş Şartı: Yapılacak sınav tarihi ile 41 yaşından gün almamış olmak.

Yabancı Dil şart: Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe Biliyor olmak.

2023 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 3 Kasım 2023 tarihi ile başlamış olup adaylara başvuru için 15 günlük süre verilmiştir. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 19 Kasım 2023 tarihine kadar yapacak. Öncelikle Online ön başvuru yapılacak.

Başvurular sadece online olarak gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvurularınızı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapabilirsiniz.

Başvuru İçin Hangi Belgeler Hazırlanacak?

  • Özgeçmiş,
  • Türk Pasaportu olan adaylar tek sayfasının işlem gördüğü sayfasını döküman haliyle sisteme yüklemesi gereklidir.
  • 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,
  • Diploma veya mezuniyet belgesi,
  • Erkekler için askerlik durumunu gösterir belge,

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim