Aktaş Belediye Bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere ilan yayımladı. Niğde ilinde hizmet veren Aktaş Belediye bünyesinde Düz Memur alımı yapacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Düşük KPSS Puanı İle Memur alımı yapacak. Peki kontenjan bilgisi nedir? Kimler başvuru yapabilecek?

Düz Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Kadro Unvanı: Memur

Sınıfı: Genel İdare Hizmetleri

Kadro Derecesi: 11

Kontenjan Sayısı: 1

Cinsiyet: Kadın / Erkek

KPSS Puan Türü: P3

KPSS Taban Puanı: En Az 55 KPSS Puan

Başvuru İçin Adaylarda Aranan Şartlar Nedir?

Aktaş Belediyesi memur alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. madesindeki nitelikler aranacak. Ayrıca adaylardan, KPSS ve Eğitim Şartıda talep edilecek.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Başvuru yapacak adayların,

  • Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri,  Ekonometri veya Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak, 
  • En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • Daha Önce görev yapılan kamu kurumu veya kuruluşunda disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,

2022 Yılı KPSS Puan Şartı Aranacak!

Belediye Düşük KPSS Puanı ile memur alımında 2022 yılı KPSS Puanı kullanılacaktır. Buna göre adayların ÖSYM tarafından yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 55 puan almış olmaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Belediye Memur alımı başvuruları 12 Aralık 2022 tarihinde başlayacak olup en geç 14 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadede İstenen belgeler ile birlikte şahsen veya elektronik ortamda belediye ye yapılacaktır.

Şahsen Başvuru Adresi: Aktaş Belediyesi Cumhuriyet Mah. Belediye Cad. No:1 Aktaş Belediyesi NİĞDE

Elektronik Başvuru Adresi: www.aktas.bel.tr

İLANIN TAM METNİ