Akdeniz Üniversitesi personel alımı içni ilan yayımlandı. 6 Haziran 2024 itibari ile  yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Akdeniz Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B fıkrasına göre KPSS puanı sırası ile herhangi bir mülakat yapılmaksızın 72 personel alacak. Kontenjan dağılımı ve ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Kontenjan Dağılımı:

Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ( Hastane ) bünyesine 211 Sözleşmeli Personel alıyor.

  • 43 Hemşire,
  • 2 Biolog,
  • 1 Sağlık Fizikçisi,
  • 17 Sağlık Teknikeri,
  • 2 Laborant,
  • 2 Büro Personeli,
  • 2 Destek Personeli,
  • 2 Tekniker,
  • 1 Teknisyen,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Akdeniz Üniversitesi personel alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında gerçekleştirilecek. Buna göre adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Alımlar Üniversitenin farklı birimlerine gerçekleştirilecek. Bu kapsamda her kadro için belirtilen eğitim niteliklerinin ve diğer özel şartları sağlıyor olmak gerekmektedir. Buna göre Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 2022 

yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSS P3 puan türünden en az 50 puan alınmış olması gerekmektedir.

Eğitim nitelikleri ise şöyledir:

Akdeniz 1

Akdeniz 2

Akdeniz 3

Akdeniz 4

Kdeniz 5

Akdeniz 6

Mülakat Yapılmayacak!

Akdeniz üniversitesinin personel alımı ilanı için KPSS Puan sırası kullanılacak. KPSS Puanına göre yapılacak değerlendirmeleri sonucunda Kontenjan sayısı kadar aday atanacak olup adaylara herhangi bir Yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurular KPSS puanı ile gerçekleştirilmekte olup değerlendirmelerde KPSS ile yapılacak. Bu kapsamda En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile yerleştirme sonuçları açıklanacaktır.

Başvurular En geç 26 Haziran!

Akdeniz Üniversitesi personel alımı başvuru için süreç hala devam ediyor. 6 Haziran 2024 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 26 Haziran 2024 tarihine kadar yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 6 - 26 Haziran 2024

Başvurlar öncelikle Elektronik ortamda doldurulacak başvuru formu ve ardından istenne belgelerle birlikte şahsen Üniversiteye yapılması sonucunda yapılacak.

Başvuru Formu Adresi: http://personelbasvuru.akdeniz.edu.tr/personelkayit

İLANIN TAM METNİ BURADA