Akdeniz Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce Resmi gazetede yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre Akdeniz Üniversitesi hastanesinde görevlendirmek üzere farklı kadrolarda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru için aranan şartlar ve detaylaı haberde.

Mesleğe Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 1 Hemşire, 1 Temizlik Personeli, 2 Büro Personeli, 1 Sağlık Teknisyeni,

Ön Lisans Mezunu: 2 İlk ve Acil Yardım Teknikeri, 1 Tıbbi Sekreter, 6 Tıbbi Görüntüleme Teknikeri, 1 Laborant, 2 Tekniker, 

Lisans Mezunu: 1 Psikolog, 1 Odyolog, 

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Akdeniz Üniversitesi personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Olacak Mı?

Adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu kapsamda 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvurusu için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar en geç 15 gün içerisinde bavurularını gerçekleştirmeleri gereklidir

Başvuru Tarihleri: 24 Ağustos - 8 Eylül 2023

Başvuru Adresi: Şahsen Başvuru yapılacak.

İLANIN TAM METNİ