Akdeniz Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetenin 25 Nisan 2023 tarihli yayımına göre Akdeniz Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda persnel alımı yapacak. Söz konusu ilana göre Ünibversite alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B fıkrasına göre Mülakatsız Personel Alımı gerçekleştirilecek. Buna göre alım yapılacak kontenjanlar ve başvuru bilgisi haberde.

Birimine Göre 70 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Akdeniz Üniversitesi bünyesine sözleşmeli personel alımı için alımlar Üniversitenin farklı birimlerine gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı için alım yapılacak kontenjanlar şöyledir:

Sağlık Araştırma ve Uygulama Merlezi ( Hastane )

- 20 Hemşire,

- 24 Temizlik Personeli,

Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı:

- 2 Teknisyen,

- 6 Destek Personeli,

Diş Hekimliği Fakültesi:

- 1 Röntgen Teknisyeni,

- 1 Diğer Sağlık Personeli,

İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı:

- 14 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

- 2 Temizlik Personeli,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Akdeniz Üniversitesi personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Akdeniz Üniversitesi personel alımında KPSS Şartı ve mesleki şartlar aranacak. Buna göre,

KPSS Şartı Nedir?

Alımlar 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 veya 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleki Nitelikler Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Akdeniz Üniversitenin personel alımı için başvurular sadece online yapılacak. Buna göre;

Başvuru Tarihleri: 25 Nisan - 12 Mayıs 2023

Başvuru Adresi: http://personel.akdeniz.edu.tr/

İLANIN TAM METNİ