Adana Büyükşehir Belediyesi Memur alımı için başvurularda son güne geldik. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur almı ilanına göre Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesine Ön Lisans mezunu 15 ve Lisans mezunu 15 olmak üzere toplamda 30 Zabıta Memuru alımı yapacak. Başvurularda sona geldik. Peki kimler başvuru yapabilecek?

30 Zabıta Memuru Başvurusu Sona Eriyor!

Adana Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvurusu 27 Kasım 2023 tarihi ile başlamıştı. Bu kapsamda başvurularda sona geldik ve henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 1 Aralık 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece istenen belgeler şahsen yaplabilmektedir. Başvuru belgeleri ve Başvurular hakkında detaylara aşağıdak ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/adana-buyuksehir-belediyesi-30-memur-alimi-basladi-basvuru-formu-h45579.html

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Adana Büyükşehir Belediyesi memur alımı için;

- 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar sağlıyor olmak,

- 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

- Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,

-  Yapılacak Sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak,

- En z B Sınıfı Sürücü Belgesine Sahip olmak,

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl yapılacak?

Başvurular KPSS Puanı ile yapılmakta olup değerlendirmelerde KPSS Puanına göre yapılacak. Bu kapsamda En yüksek puandan başlayacak en düşük puana kadar 150 aday belirlenecek ve Sözlü ile Uygulamalı sınav yapılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıkanacak?

Sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı başvuruların değerlendirilmesini müteakip 11/12/2023 tarihinde Belediye www.adana.bel.tr resmi internet sayfasından ilan edilecektir.