Adalet Bakanlığı Personel Alımı yapacak. Az Önce Resmi Gazetede gelmiş olan ilan ile Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere 375 sayılı Kanun Hükmüne göre Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacak. Bu kapsamda alımlar farklı kadrolarda ve niteliklerde yapılacak olup kontenjanlar ve şartları haberde.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Bakanlık 7 farklı Grupta olmak üzere sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacağını bildirdi. Alımlar;

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Bakanlık bünyesinbe 32 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları talep edecek. Ayrıca Özel olarak, Eğitim, Yabancı dil, KPSS ve mesleki şartlar arayacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Yabancı Dİl Şartı:

Adayların mutlaka Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen YDS dengi sınavlardan puan almış olmaları gereklidir.

KPSS Detay Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylardan da başvuru alınacaktır. Bu kapsamda değerlendirmelerde;

KPSS ile yapılan başvurularda KPSS %70 ve YDS %30 olarak hesaplanacak.

KPSS siz Başvurularda KPSS %70 ve YDS %0 olarak ele alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular 20 Eylül 2023 tarihinde başlayıp, 4 Ekim 2023 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet sitesinden e-Devlet şifresi ile yapacak.

İLANIN TAM METNİ