Belediye memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. 28 Temmuz 2023 tarihi ile gelmiş olan ilana göre Zeytinburnu Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere KPSS Puanı ile Lisans mezunu memur alımı yapılacak. Buna göre Belediye 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere İlk defa atanacaklara uygulanacak sınav ve usul ile memur alımı yapılacak.

Belediye Memur Alımı Kontenjan Bilgisi

Zeytinburnu Belediyesi toplamda 6 kişilik boş kadro ile;

  • 3 Bilgisayar İşletmeni,
  • 2 Tahsildar,
  • 1 Veznedar,

olmak üzere Belediye 8. Dereceli kadroda Genel İdare Hizmetleri sınıfında 6 memur alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Belediye adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasınan olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı Nedir?

Yukarıda tabloda belirtilen seviyede Lisans mezunu olmak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Zeytinburnu Belediyesi memur alımı için başvurular Eylül ayında alınacak. Bu kapsamda başvurular 11/09/2023  gününden 15/09/2023  günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 09:00-16:30 arasında) Beştelsiz Mahallesi Belediye Caddesi No:5 Zeytinburnu/İstanbul adresindeki  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır.) 

İLANIN TAM METNİ