Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Az önce yayımlanan personel alımı ilanına göre YTB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar KPSS Puanı ile veya KPSS olmaksızın bilişim personeli alımı yapılacak.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı personel alımları 1 Sistem Uzmanı alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

YTB sözleşmeli bilişim personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca özel olarak ise, eğitim şartları aranacak. Buna göre " Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak " şartı aranacak.

KPSS Detayı Nedir?

Sözleşmeli bilişim personeli alımı için adaylardan KPSS şartı aranacak. 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir. Öte yandan  KPSS puanı olmayanlarında puanları 70 olarak ele alınacaktır. Ancak değerlendirmelerde KPSs Puanı ile yapılan başvurular ön planda olacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı için başvurular 6 Şubat 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 20 Şubat 2023 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmiş olması gereklidir.

İLANIN TAM METNİ