Vakıflar Genel Müdürlüğü memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilan ile Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere VGM Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı biriminde Ankara'da görevlendirilmek üzere 15 Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. Peki adaylardan aranan şartlar nelerdir? Nasıl başvuru yapılacak? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

VGM memur alımında alımlar 3 farklı alanda yapılacak. Bu kapsamda ;

- 10 Kişi, İşletme, İktisat, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Politika ve Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi, Hukuk, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Ekonometri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası Ticaret ve Finansman Alanlarından,

- 3 Kişi Mimarlık,

- 2 İnşaat Mühendisliği,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların başvurularında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48 . maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

2022 veya 2023 KPSS İle Memur Alımı Yapılacak!

Söz konusu VGM Memur alımında adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan KPSS'den puan almış olmaları gereklidir. Bu yönde P48 veya P1 puan türlerinin herhangi birisinden en az 80 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

 01.01.2024 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1989 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)

Lisans Mezunu OLmak Şart:

Adayların ilgili alanlarda en az Dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlık VGM Memur alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Buna göre;

Başvuru Tarihleri: 18.12.2023- 05.01.2024

Başvuru Adresi: Başvurular e-Devlet üzerinden Vakıflar Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı  https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

İLANIN TAM METNİ