Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Destek Personeli alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre başvurular başlamış olup en geç bir hafta içerisinde başvuru alınacak. Bu yönde başvuru şartları ve detaylara göre kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

VGM bümnyesine 21 Şehirde olmak üzere 73 Destek Personeli alımı yapacak. Bu kapsamda Kadın Erkek adaylardan olmak üzere Destek personeli kadrosunda 55 Temizlik Görevlisi ve 18 Şoför alımı yapılacak. Şehre göre kontenjan dağılımı aşağıda.

Müakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Destek Personeli kadrosunda olmak üzere 73 kişilik kadro için herhangi bir Mülakat yapılmaksızın alım yapılacak. Alımlar KPSS Puan sırasına göre gerçekleştirilecek olup Adayların Puan türleri ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile alım gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

VGM Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Temizlik Görevlisi Alımı Özel Şartları Nedir?

1- Ortaöğretim (Lise ve dengi okul) mezunu olmak.

2- Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) pozisyonu için özel şartlar başlığı altında belirlenen öğrenim şartının üstünde öğrenimden mezun olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

3- Temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmamak.

4- 2022 yılı KPSS sınavından (P94) puan türünden en az 55 puan almış olmak.

5- İhtiyaç halinde vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

Şoför Alımı Özel Şartları nedir?

Şoför alımında iki farklı şekilde alım yapılacak.

1- Ortaöğretim (Lise ve dengi okul) mezunu olmak.

2- Destek Personeli (Şoför-1) pozisyonu için özel şartlar başlığı altında belirlenen öğrenim şartının üstünde öğrenimden mezun olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

3- 2022 yılı KPSS sınavından (P94) puan türünden en az 60 puan almış olmak.

4- Şoför 1 Alımı için Son başvuru tarihi itibarıyla en az 5 yıllık B sınıfı veya üzeri sürücü belgesine sahip olmak.

5- Şoför 2 alımı için Son başvuru tarihi itibarıyla yeni tip ehliyetlerde en az 5 yıllık D veya DE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (01.01.2016 tarihinden önce ehliyet sahibi olup da değiştirmeyenler için E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.)

6- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış Psikoteknik belgesine sahip olmak.

7- SRC2 sürücü belgesine sahip olmak.

8- İhtiyaç halinde vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya ve şehirlerarası seyahat etmeye engel durumu olmamak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

VGM Güvenlik Görevlisi alımı başvurusu ilanın yayım tarihi olan 7 Aralık 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 14 Aralık 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda başvurular sadece Online olarak yapılacak. Başvuru adımlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/vgm-24-sehir-186-sozlesmeli-personel-alimi-lise-on-lisans-ve-h45660.html

2023 Hizmetli, Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadardır?

Geçtiğimiz aylarda memur maaşlarına yapılmış olan zam ile birlikte hizmetli olarak görev yapan personel maaşlarında da artış görülmüştür. Buna göre,

Bakanlıklarda hizmet vermekte olan en az lise mezunu temizlik görevlisi maaşları 21,744.53 TL olarak bildirilmiştir. Ancak bu durum farklı kriterlere göre ve kurumlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Editör: TE Bilisim