Ulaştırma ve Altyapı Bakanlğı işçi alımı hakkında duyuru geldi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan 69 Sürekli işçi alımı kapsamında sözlü ve sözlü/uygulamalı sınava katılacak adayları duyurdu. İlgili duyuruya göre teslim edilecek belgeler ve tarihler netleşti.

69 İşçi Alımı Yapılacak Kontenjanlar Hangileridi?

Ulaştırma Bakanlığı bünyesine  " İzmir, Samsun, İstanbul, Muğla, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çanakkale,  Kocaeli, Mersin, Trabzon, Yalova, Zonguldak " illerinde olmak üzere 69 kişilik boş kadro ile ;

 • 2 Tarama Uzmanı( Kaptan ,
 • 2 Tarama Uzmanı Yardımcısı,
 • 7 Sınırlı Kaptan,
 • 43 Usta Gemici,
 • 2 Gemi Elektrikçisi,
 • 10 Yağcı,
 • 3 Gemi Aşçısı,

istihdam sağlayacak.

Sözlü ve Uygulamalı Sınav Sonuçları Açıklandı!

Bakanlığımız tarafından 15-16-17 Mayıs 2024 tarihlerinde yapılan 69 (Altmış Dokuz) Sürekli İşçi Alımı Sözlü ve Sözlü/Uygulamalı Sınav sonucunda başarılı olan Asıl ve Yedek adayların listesi ekte yer almaktadır.

SONUÇLAR BURADA

Adaylardan İstenen Begeler Nelerdir?

 1. Dilekçe, (Belge için tıklayınız)
 2. T.C. Kimlik Numarasının bulunduğu Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının fotokopisi,
 3. Diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği, www.turkiye.gov.tr e-devlet kapısı üzerinden çıktısı alınmış barkodlu mezun belgesi).
 4. Askerliğini yapmış olan adaylar için terhis belgesi,
 5. 2 adet vesikalık fotoğraf (Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine uygun olarak son 6 ay içerisinde çekilmiş),
 6. Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi, (Belge için tıklayınız)
 7. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu Bilgisayar ortamında doldurularak ıslak imzalı olarak 1 nüsha gönderilecektir), (Belge için tıklayınız)
 8. SGK Tescil ve Hizmet Döküm Belgesi (E-devlet kapısı üzerinden barkodlu çıktı)

Belge Teslim Tarihi Açıklandı!

Ulaştırma Bakanlığı sözlü ve uygulamalı sınav sonuçlarında ASİL olarak atanmaya hak kazanan adaylar 7 Haziran 2024 tarihin kadar teslim etmeleri gereklidir.

Belge teslim Son tarihi: 7 Haziran 2024 tarihi mesai bitimine kada

Belge Teslim Adresi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü, Hakkı Turayliç Caddesi No:5 Emek Çankaya / ANKARA