Türkiye Şeker Fabrikaları işçi alımları için başvurular başladı.TÜRKŞEKER yayımlanmış olduğu Kamu işçi alımı ilanı detaylarına göre TÜRKŞEKER bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı meslek dallarında 390 İşçi Alımı gerçekleştirilecek. Şeker Fabrikası ve Makine Fabrikası bünyesine 13 farkı şehirde personel alımı yapılacak.

İşin Olsa ekibi olarak sizlere TÜRKŞEKER Alımları hakkında tüm detayları aktaracağız. Söz konusu bu haberimizde kontenjan dağılımı, Başvuru şartları ve diğer bilgilere ulaşabileceksiniz.

İŞKUR Başvuru Süreci Başladı!

TÜRKŞEKER Kamu İşçi alımı başvuruları sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvurular Bugün ile başlamış olup  hafta başına kadar devam edecek. Ayrıca başvurular sadece Online olarak ve Alo 170 üzerinden İŞKUR merkezlerinden gerçekleştirilebilecek.

Başvuru Tarihleri: 22 - 26 Nisan 2024

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı Numaraları Yayımlandı!

İŞKUR'da yayımlanan ilanlara göre adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilecekler. Başvuru için ve ilana daha hızlı ulaşmak için İş İlanı numaralarını kullanabilirsiniz.

390 Sürekli İşçi Alımı Yapılacak!

TÜRKŞEKER yaptığı açıklama ile bünyesine toplamda 390 İşçi alımı gerçekleştirileceğini açıkladı. Alımlar farklı meslek grubunda yapılacak.

İşçi Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

TÜRKŞEKER 390 işçi alımı Şeker fabrikalarına 340 ve Makina fabrikalarına 50 işçi alımı gerçekleştirilecek.

Şeker Fabrikaları 13 Şehir Kontenjanları:

TÜRKŞEKER 13 farklı şehirde işçi alımı yapılacağı açıkladı. Bu kapsamda alımlar " Ağrı 38 İşçi, Ankara 10 İşçi, Burdur 18 İşçi, Elazığ 10 İşçi, Van ( Erciş ) 10 İşçi, Konya ( Ereğli ) 31 İşçi, Eskişehir 39 İşçi, Konya ( Ilgın ) 30 İşçi, Kars 36 İşçi, Kastamonu 31 İşçi,  Malatya 20 İşçi, Balıkesir ( Susurluk ) 27 İşçi, Uşak 13 İşçi, Yozgat 27 İşçi, " olmak üzere 340 işçi alınacak. Kontenjan dağılımı ise:

 • İş Makinaları Operatörü 10 Kişi,
 • Tır Şoförü 1 Kişi,
 • Mekatronik Bakım Onarım Teknisyeni 78 Kişi,
 • Kimya Teknisyeni 1 Kişi,
 • Makine Teknisyeni 15 Kişi,
 • Elektrik Teknisyeni 63 Kişi,
 • Mekaniker Buhar Kazanları Teknisyeni 40 Kişi,
 • Makine Bakım Onarım Teknisyeni 32 Kişi,
 • Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni 49 Kişi,
 • Bilgisayarlı Makine Teknisyeni 28 Kişi,
 • Metal Teknolojisi Teknisyeni 23 Kişi,

Makina Fabrikaları İşçi Alımı Şehirleri

TÜRKŞEKER Makine Fabrikaları işçi alımında alımlar 5 farklı bölgede gerçekleştirilecek. Bu kapsamda " Ankara, Eskişehir, Turhal Makina Fabrikası, Afyon İmalat Birimi ve Elektromekanik Aygıtlar Fabrikası (EMAF) " 50 işçi alımı yapılacak.

 • Montaj Kaynak İşçisi 12 Kişi,
 • Torna Freze ve CNC İşçisi 3  Kişi,
 • Metal Teknolojisi Teknisyeni Kişi,
 • Döküm Teknisyeni Kişi,
 • Vinç Operatörü Kişi,
 • Kalite Kontrol İşçisi 1  Kişi,
 • Talaşlı İmalat Teknisyeni Kişi,
 • Makina Montaj İşçisi Kişi,
 • Makine Bakım Onarım TeknisyeniKişi,
 • Elektrik Teknisyeni Kişi,
 • Mekatronik Bakım Onarım Teknisyeni Kişi,
 • Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni 2  Kişi,
 • Bilgisayarlı Makine Teknisyeni  3 Kişi,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

TÜRKŞEKER işçi alımına başvuru için adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep edilecektir. Bu kapsamda adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

- Atanacağı meslek için mezuniyetini gösterir belgeye sahip olmak,

- Tehlikeli veta Çok tehlikeli işlerde, yüksek yerlerde ve vardiyalı işlerde çalışmasına engel olacak hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekkülü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak,

Yaş şartı olarak ta adayların 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir.

Operatör alımı için, Lise ve Dengi okul mezunu olmak ve G Sınıfı Sürücü belgesine sahip olmak,

Teknisyen alımları için, Endüstri meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak,

Mesleke Göre Eğitim Şartları Nedir?

İş Makinaları Operatörü Mezuniyet Şartı: Lise ve Dengi ve G Sınıfı Sürücü belgesi ( Forklift, Loder, Kazıcı Yükleyici, Eksvatör )

Bilgisayarlı Makine Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Bilgisayarlı Makine İmalatı, Bilgisayar Destekli Makine İmalatı, Endüstriyel Kalıp, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme, Bilgisayar Desekli makine, Mekanik,

Mekatronik Bakım Onarım Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Mekatronik, Makine bakım onarım, Kimya Proses, Kimya Laboratuvar,

Kimya Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Kimya Proses, Kimya Laboratuvar,

Mekaniker Buhar Kazanları Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Yapı tesisat sistemleri, Isı tesisat sistemleri, Isıtma ve sıhhi tesisat, Isıtma doğalgaz iç tesisatçısı, Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme,

Metal Teknolojisi Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Kaynakçılık, Elektrik kaynağı,

İnşaat Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Betonarme yapı sistemleri, Yapı dekorasyon, İnşaat altyapı, İnşaat üstyapı, Yapı yüzey kaplama ve yalıtım, İnşaat, Altyapı, İnşaat ( Üst Yapı ), Kagir Yapı ( Duvarcılık ), Kagir Yapı ( Sıva Boya ve Badanacılık ), Kagir Yapı ( Yap Taşçılığı ) veya MEB Onayı İnşaat Ustalık Belgesi veya İnşaat Mesleki Yeterlilik belgesi olmak.

Makine Bakım Onarım Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Makine bakım onarım, Elektrik, Elektrik teknolojisi,

Makine Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Makine, Makine bakım onarım, Mekanik,

Elektrik Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Tesisatları ve Dağıtımı, 

Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Mekatronik, Endüstriyel kontrol, Endüstriyel bakım onarım, Endüstriyel otomasyon teknolojileri,

Tarım Makinaları Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Makine, Makine bakım onarım, Mekanik, Tarım alet ve makineleri, Tarım makineleri, İş makineleri,

İLANIN TAM METNİ

Sözlü ve Uygulamalı Sınav Yapılacak!

İŞKUR üzerinde alınan başvurulardan sonra yapılacak Kura işlemleri sonrası adaylara sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak. Sözlü ve uygulama sınavlarına dair duyurular aynı şekilde Kurumumuz (https://www.turkseker.gov.tr) internet sitesinden yapılacaktır.

GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA