TÜRKŞEKER işçi alımı duyurusu yayımlandı. Geçen hafta başvuruları İŞKUR üzerinde alınmış olan Kamu İşçi alımı için adaylardan Belge teslim etmeleri istendi. Bu kapsamda Başvuda bulunan adaylar aşağıdaki bilgileri kullanarak istenen belgeleri tesmi etmeleri gereklidir.

 115 İşçi Alımı Yapılacak!

TÜRKŞEKER yayımladığı ilan ile farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere Şeker Fabrikalarına ve Makina Fabrikalarına istihdam edilmek üzere toplamda 115 işçi alımı yapılacağını bildirmişti.

  • Şeker Fabrikaları 83 İşçi,
  • Makina Fabrikalarına 32 İşçi,

Rekor Başvuru Yapıldı!

İŞKUR üzerinde yayımlanan ilan ile 115 kişilik kadroya 6412 adayın başvuru yaptığı görülmektedir. Bu yönde TÜRKŞEKER İşçi alımları 6 - 10 Kasım 2023 tarihleri arasında başvuru alınmıştı. İŞKUR üzerinden iletimiş olan NİHAİ listeye göre 6412 aday belirlendi.

Belge teslim Tarihi Açıklandı!

115 kişilik sürekli işçi alımı ilanlarına başvuran adayların 21.11.2023 Salı günü mesai bitimine kadar iş başvurusunda bulundukları Fabrika Müdürlüklerine aşağıda belirtilen belgeleri elden, posta (iadeli taahhütlü) veya kargo yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Posta (iadeli taahhütlü) veya kargo yoluyla yapılacak gönderilerde yaşanabilecek gecikmeler sebebiyle 21.11.2023 Salı günü mesai bitimi sonrasında teslim edilen belgeler değerlendirmeye alınmayacak olup bu konuda sorumluluk adaya aittir.

Adaylardan İstenen Belgeler Nelerdir?

Şeker Fabrikaları İstenilen Belgeler:

1) Kimlik Fotokopisi,

2) Öğrenim Belgesi Fotokopisi (diploma),

3 ) Mezuniyet Belgesi (e-devletten alınmış çıktısı),

4) MEB Onaylı Ustalık Belgesi (lise ve dengi adaylar için)

Makina Fabrikaları İstenilen Belgeler:

1) Kimlik Fotokopisi

2) Öğrenim Belgesi Fotokopisi (diploma),

3) Mezuniyet Belgesi (e-devletten alınmış çıktısı),

4) MEB Onaylı Ustalık / Kalfalık Belgesi (ilanda şartlarında istenen adaylar için)

5) Mesleki Yeterlilik Belgesi (ilanda şartlarında istenen adaylar için)

6) Çalışma Belgesi (ilanda şartlarında istenen adaylar için)

7) SGK Hizmet Dökümü (ilanda şartlarında istenen adaylar için)

İş ilanlarında istenilen şartlarını taşımayan adayların başvuruları kabul edilmiş olsa dahi yanıltıcı belge, eksik/yanlış beyanda bulanan, talep şartlarını taşımadıkları ilan, kura, belge kontrol, sınav, atama ve işbaşı süreçlerinin herhangi bir aşamasında tespit edilen adayların başvuruları Kurumumuzca sonlandırılacaktır.

ADAY LİSTESİ BURADA

Editör: TE Bilisim