Türkiye Şeker Fabrikaları alımları için duyuru yayımladı. Tarım ve Orman Bakanı açıklaması sonrası TÜRKŞEKER resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan Kamu işçi alımı ilanı detaylarına göre TÜRKŞEKER bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı meslek dallarında 1000 İşçi Alımı gerçekleştirilecek. Şeker Fabrikası bünyesine 13 farkı şehirde personel alımı yapılacak.

İşin Olsa ekibi olarak sizlere TÜRKŞEKER Alımları hakkında tüm detayları aktaracağız. Söz konusu bu haberimizde kontenjan dağılımı, Başvuru şartları ve diğer bilgilere ulaşabileceksiniz.

İŞKUR Başvurusu Başladı!

TÜRKŞEKER Kamu işçi alımı başvurusu az önce başladı. İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre 107 farklı ilan ile Türkiye Geneli 12 meslek Grubunda olmak üzere 13 farklı şehirde Kamu İşçi alımı gerçekleştirilecek. Bu yönde ilanlar İŞKUR üzerinde yayımlanarak başvuru süreci başladı. İşin Olsa ekibi olarak sizlere TÜRKŞEKER işçi alımları hakkında detyaları aktarıyoruz. Aşağıdan başvurulara ilişkin tüm detaylra ulaşabilirsiniz.

1000 Geçici İşçi Alımı Yapılacak!

TÜRKŞEKER yaptığı açıklama ile bünyesine toplamda 1000 İşçi alımı gerçekleştirileceğini açıkladı. Alımlar 12 farklı meslek grubunda yapılacak.

Geçici Çalışma Süresi Ne Kadar?

İŞKUR üzerinde yayımlanan işçi alımı ilanlarına geçici süreli olanlarda 6 ay görev alınacaktır. Bu kapsamda TÜRKŞEKER den gelmiş olan duyuruya göre " Şeker Fabrikalarında Ortaöğretim mezunu kampanya ve mevsimlik işlerde 1 yılda 6 ay çalıştırılmak üzere toplam 1000 Geçici İşçi alımı yapılacaktır. " Şeklinde açıklama yapıldı.

1000 İşçi Kontenjan Bilgisi Nedir?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilan ile TÜRKŞEKER toplamda 1000 işçi alımı yapacak. Buna göre alımlar 12 Farklı meslekte ve 13 farklı şehirde gerçekleştirilecek. Aşağıda sizlere Şehre göre ve kadroya göre kontenjan dağılımlarını aktaracağız.

12 Meslek Grubu Kontenjan Dağılımı:

- İş Makinaları Operatörü 31 Kişi,

- Bilgisayarlı Makine Teknisyeni 11 Kişi,

- Mekatronik Bakım Onarım Teknisyeni 404 Kişi,

- Kimya Teknisyeni 344 Kişi,

- Mekaniker Buhar Kazanları Teknisyeni 28 Kişi,

- Metal Teknolojisi Teknisyeni 6 Kişi,

- İnşaat Teknisyeni 18 Kişi,

- Makine Bakım Onarım Teknisyeni 42 Kişi,

- Makine Teknisyeni 78 Kişi,

- Elektrik Teknisyeni 15 Kişi,

- Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni 3 Kişi,

- Tarım Makinaları Teknisyeni 20 Kişi,

İşçi Alım Yapılacak 13 Şehir:

TÜRKŞEKER 13 farklı şehirde işçi alımı yapılacağı açıkladı. Bu kapsamda alımlar " Ağrı, Ankara, Burdur, Elazığ, Van, Konya, Eskişehir, Kars, Kastamonu, Malatya, Balıkesir, Uşak, Yozgat " olmak üzere 1000 işçi alınacak. Şehre ve İlçeye göre kontenjan dağılımı ise:

* Ağrı 100 İşçi,

* Ankara 58 İşçi,

* Burdur 52 İşçi,

* Elazığ 46 İşçi,

* Van ( Erciş ) 33 İşçi,

* Konya ( Ereğli ) 77 İşçi,

* Eskişehir 96 İşçi,

* Konya ( Ilgın ) 70 İşçi,

* Kars 90 İşçi,

* Kastamonu 101 İşçi,

* Malatya 69 İşçi,

* Balıkesir ( Susurluk ) 78 İşçi,

* Uşak 61 İşçi,

* Yozgat 69 İşçi,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

TÜRKŞEKER işçi alımına başvuru için adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep edilecektir. Bu kapsamda adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

- Atanacağı meslek için mezuniyetini gösterir belgeye sahip olmak,

- Tehlikeli veta Çok tehlikeli işlerde, yüksek yerlerde ve vardiyalı işlerde çalışmasına engel olacak hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekkülü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak,

Yaş şartı olarak ta adayların 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir.

Operatör alımı için, Lise ve Dengi okul mezunu olmak ve G Sınıfı Sürücü belgesine sahip olmak,

Teknisyen alımları için, Endüstri meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak,

Mesleke Göre Eğitim Şartları Nedir?

İş Makinaları Operatörü Mezuniyet Şartı: Lise ve Dengi ve G Sınıfı Sürücü belgesi ( Forklift, Loder, Kazıcı Yükleyici, Eksvatör )

Bilgisayarlı Makine Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Bilgisayarlı Makine İmalatı, Bilgisayar Destekli Makine İmalatı, Endüstriyel Kalıp, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme, Bilgisayar Desekli makine, Mekanik,

Mekatronik Bakım Onarım Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Mekatronik, Makine bakım onarım, Kimya Proses, Kimya Laboratuvar,

Kimya Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Kimya Proses, Kimya Laboratuvar,

Mekaniker Buhar Kazanları Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Yapı tesisat sistemleri, Isı tesisat sistemleri, Isıtma ve sıhhi tesisat, Isıtma doğalgaz iç tesisatçısı, Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme,

Metal Teknolojisi Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Kaynakçılık, Elektrik kaynağı,

İnşaat Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Betonarme yapı sistemleri, Yapı dekorasyon, İnşaat altyapı, İnşaat üstyapı, Yapı yüzey kaplama ve yalıtım, İnşaat, Altyapı, İnşaat ( Üst Yapı ), Kagir Yapı ( Duvarcılık ), Kagir Yapı ( Sıva Boya ve Badanacılık ), Kagir Yapı ( Yap Taşçılığı ) veya MEB Onayı İnşaat Ustalık Belgesi veya İnşaat Mesleki Yeterlilik belgesi olmak.

Makine Bakım Onarım Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Makine bakım onarım, Elektrik, Elektrik teknolojisi,

Makine Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Makine, Makine bakım onarım, Mekanik,

Elektrik Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Tesisatları ve Dağıtımı, 

Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Mekatronik, Endüstriyel kontrol, Endüstriyel bakım onarım, Endüstriyel otomasyon teknolojileri,

Tarım Makinaları Teknisyeni Mezuniyet Şartı: Makine, Makine bakım onarım, Mekanik, Tarım alet ve makineleri, Tarım makineleri, İş makineleri,

Başvurular Nasıl Yapılacak?

TÜRKŞEKER Kamu İşçi alımı başvuruları sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvurular Bugün ile başlamış olup  hafta başına kadar devam edecek. Ayrıca başvurular sadece Online olarak ve Alo170 üzerinden İŞKUR merkezlerinden gerçekleştirilebilecek.

Başvuru Tarihleri: 11 - 17 Temmuz 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İLANIN TAM METNİ

Kura İle Aday Belirleme Yapılacak!

TÜRKŞEKER işçi alımları için başvurular İŞKUR bünyesine yapıldıktan sonra adaylara noter huzurunda kura yapılacaktır. Kura da adı geçen ASİL adaylar göreve başlayacaklardır.

İlgili yönetmelik gereğince açık iş sayısının dört katından fazla geçerli başvuru olması halinde kura çekimi 24.07.2023 tarihinde gerçekleştirilecek olup kura yeri, olası değişiklikler ve kura sonucu oluşan aday listeleri Kurumumuz (http://turkseker.gov.tr) internet sitesinde de ilan edilecektir.

Sözlü ve Uygulamalı Sınav Yapılacak!

İŞKUR üzerinde alınan başvurulardan sonra yapılacak Kura işlemleri sonrası adaylara sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak. Sözlü ve uygulama sınavlarına dair duyurular aynı şekilde Kurumumuz (https://www.turkseker.gov.tr) internet sitesinden yapılacaktır.

İş İlanı Numaraları Yayımlandı!

İŞKUR üzerinde 11 Temmuz 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre İş İlanı numaraları yayımlanmıştır. Adaylar aşağıdan iş ilanı numaraları ve detaylarına ulaşabilecekler.

GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim