Türk Akreditasyon Kurumu Personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 22 Eylül 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TÜRKAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 5 kişilik kadro ile Mühendis alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar l 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgisine göre Ek 27’nci maddesi ile Türk Akreditasyon Kurumu İnsan Kaynakları Yönetmeliğine göre idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilecektir.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

TÜRKAK personel alımı 5 kişilik kadro ile gerçekleştirileceği bildirildi. Buna göre 5 Mühendis alımı alan dağılımı aşağıdaki gibidir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Diğer Şartlar Nedir?

Adaylardan öncelikle yukarıdaki tabloda belirtilen özel şartlar aranacak. Ancak Genel olarak ise 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

TÜRKAK Mühendis alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 6 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecektir. Bu yönde başvurular sadece Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresi üzerinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ