TÜBİTAK personel alımı yapacak. Az Önce Yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda 2 Birimine görevlendirmek üzere 195 Personel Alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda yayımlanan ilan için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmıyor olup adaylardan aranan diğer nitelikler ve kontenjan dağılımı haberde.

TÜBİTAK 195 Personel Alımı Yapacak!

TÜBİTAK yayımladığı 3 Nisan 2023 tarihli yeni ilanına göre SAGE ve TÜSSİDE birimlerinde görevlendirilmek üzere 195 Personel alımı yapılacak. Alımlar " Araştırmacı, Teknik ve Destek Personeli, Ar-Ge Teknisyeni, Usta " kadrolarında personel alımı gerçekleştirilecek.

TÜBİTAK SAGE 183 Personel Alımı Kontenjanları:

  • 132 Araştırmacı,
  • 3 Teknik ve Destek Personeli,
  • 38 Ar-Ge Teknisyeni,
  • 10 Usta,

TÜBİTAK TÜSSİDE 12 Personel Alımı Kontenjanları:

  • 12 Araştırmacı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Öncelikle belirtmek gerekirse alımlar KPSS siz yapılacak. KPSS siz Personel alımları Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Bu yönde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamaki Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi şartlar aranacak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TÜBİTAK Personel Alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Yayımlanan resmi gazete ilanına göre başvurular sadece Online yapılacak.

Son Başvuru Tarihi: 02 Mayıs 2023

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim