TPAO İŞKUR üzerinde yeni ilan yayımladı. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan kamu işçi alımı ilanına göre TPAO bünyesine Engelli İşçi Alımı yapacak. Bu kapsamda alımlar, 18 yaş üstü yapılacak.

Kamu İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

TPAO Kırklareli Lüleburgaz'da istihdam edilmek üzere 2 kişilik kadro ile;

  • 1 Büro Memuru ( Genel ),
  • 1 Harita Teknikeri,

olmak üzere 2 Engelli İşçi alımı yapılacak.

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmeki
  • 18 Yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak,

KPSS Şartı Var Mı?

Söz konusu Memur ve Personel alımı için KPSS şartı aranacak Ancak adaylardan herhangi bir Puan beklentisi olmayacaktır. EKPSS'de girmiş olmak yeterlidir.

Büro Memuru Özel Şartları:

Üniversitelerin Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetimi, Girişimcilik ve Proje Yönetimi Asistanlığı, İş İdaresi, Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim veya Yönetim Bilimleri ön lisans (MYO) programlarından birinden mezun olmak. Yetkili sağlık kuruluşlarından alınan ve engelliler için tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az yüzde kırk (%40) olduğunu gösterir sağlık kurulu raporuna sahip olmak. İşini yapmasına engel bir durumu olmamak. Erkek adaylar için askerlik ilişiği bulunmamak. İlan tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Servis Görevlisi-B unvanı ile çalıştırılacaktır.

Harita Teknikeri Özel Şartları:

Üniversitelerin Harita ve Kadastro, Harita Kadastro, Harita, Harita Teknikerliği, Harita ve Maden Ölçme ön lisans (MYO) programlarından birinden mezun olmak. Yetkili sağlık kuruluşlarından alınan ve engelliler için tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az yüzde kırk (%40) olduğunu gösterir sağlık kurulu raporuna sahip olmak. İşini yapmasına engel bir durumu olmamak. Erkek adaylar için askerlik ilişiği bulunmamak. İlan tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Harita Teknisyeni-B unvanı ile çalıştırılacaktır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

TPAO personel alımında başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 4 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda;

Başvuru Tarihleri: 24 - 28 Haziran 2024

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Büro Memuru İş İlanı: 00008362568

Harita Teknikeri İş İlanı: 00008362645