Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ( TPAO ) Personel alımı ilanı yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan 68 persponel alımından sonra 16 Ekm 2023 tarihi ile Az Önce yeni ilan yayımladı. KPSS Puanı ile yapılacak alımlar Ön Lisans mezunu olan adaylar için geçerli olacaktır. İşin Olsa Ekibi olarak sizlerle TPAO Personel alımı hakkında detayları aktaracağız.

Kamu Personel Alımı Yapılacak Meslekler Hangileridir?

TPAO 33 kişilik boş kadro ile Kırklareli ilinde 33 Personel alımı yapılacaktır.

  • 1 Lojistik Meslek Elemanı,
  • 23 Diğer Teknisyen Ve Teknikerler,
  • 1 İş Güvenliği ve İş Sağlığı Saha Elemanı,
  • 1 Denetmen,
  • 1 Sistem İşletmeni,
  • 1 Muhasebe Meslek Elemanı,
  • 2 Büro Memuru (Genel)(Ambarcı (Otomotiv)),
  • 3 Büro Memuru (Genel),

Başvuru İçin Adaylardan hangi Şartlar Aranacak?

TPAO Personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklaırndan mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

KPSS şartı Nedir?

Personel allımları Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak olup alımlarda 2022 yılı KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Var Mı?

TPAO Personel alımı için öncelikle 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmaları gereklidir.,

Diğer Teknisyen ve Tekniker Alımı Şartları: 

Alımlar farklı alanlardan yapılacağından adayların ilgili bölüm mezunu olmaları gereklidir.

Büro Memuru Alımı Şartı:

Üniversitelerin Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İş İdaresi,  Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim, Yönetim Bilimleri Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Başvurular ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

TPAO 33 Personel alımı başvurusu için süreç az önce başlamış olup en geç 4 gün içerisinde yapılması gereklidir. Buna göre sadece İŞKUR üzerinden başvuru yapacaklar.

Başvuru Tarihleri: 16 - 20 Ekim 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx