TPAO beklenen personel alımı ilanını yayımladı. Geçtiğimiz günlerde verilen 450 Personel alımı müjdesi sonrası ilk ilanlar gelmeye başladı. TPAO bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 16 farklı meslekte görevlendirilmek üzere 48 Kamu personeli alımı yapılacak. İlgili ilan İŞKUR üzerinde duyurulmuş olup alımlar TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğüne gerçekleştirilecektir. Peki 48 Personel Alımı kontenjan dağılımı nedir? Kimler başvuru yapabilecek?

Personel Alımı Yapılacak Meslekler hangileridir?

 • 13 Petrol-Gaz Üretim Operatörü,
 • 1 Sistem İşletmeni,
 • 2 Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı Meslek Elemanı,
 • 9 Diğer Teknisyen Ve Teknikerler,
 • 3 Büro Memuru (Genel)(Ambarcı (Otomotiv)),
 • 1 Arşivci,
 • 1 İş Güvenliği ve İş Sağlığı Saha Elemanı,
 • 2 İlk ve Acil Yardım Sağlık Teknikeri/Acil Yardım/Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği/Paramedik,
 • 1 Malzeme Planlama Elemanı,
 • 1 Diğer Teknisyen Ve Teknikerler,
 • 2 Harita Teknisyeni,
 • 1 Büro Yönetimi Elemanı,
 • 6 Büro Memuru (Genel),
 • 2 Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Teknikeri/İtfaiyecilik Ve Yangın Güvenliği Teknikeri ,
 • 1 Muhasebe Meslek Elemanı,
 • 2 Lojistik Meslek Elemanı,

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA! TIKLA SENDE KATIL

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

TPAO personel alımı ilanı İŞKUR üzerinde duyuruldu. Bu kapsamda Genel olarak TPAO personel alımı için " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 Yaşını tamamlamış olmak " gibi şartlar aranacak.

Erkek adaylar için askerliğini yapmış, tecilli veya muaf olmak. Seyahat engeli ve arazi çalışmasına mani hali bulunmamak.

Yaş Şartı Var Mı?

TPAO kamu personeli alımı için adaylardan malesef yaş şartı aranacak. Bu kapsamda adayların 18 yaşını tamamlamış olmak ve 35 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

KPSS Şartı Aranacak Mı?

İlanda KPSS Şartı aranacak. Alımlar Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek olup 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Petrol-Gaz Üretim Operatörü Alımı Şartları:

Üniversitelerin Motor, Makine, Mekatronik, Petrol Sondajı ve Üretimi, Proses/Rafineri Teknolojisi, Kimya/Kimya Teknolojisi, Rafineri ve Petrokimya Teknolojisi, Otomasyon, Metal İşleri, Elektrik-Elektronik, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi Ön Lisans (MYO) programından mezun olmak.

Sistem İşletmeni Alımı Şartları:

Üniversitelerin; Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Haberleşme, Elektronik Haberleşme Teknikerliği, Endüstriyel Haberleşme, Haberleşme, Haberleşme Teknolojisi, Telekomünikasyon, Elektronik ve Haberleşme, Elektronik ve Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak,

Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı Meslek Elemanı Alımı Şartları:

Üniversitelerin; Adalet, Hukuk, Noterlik, Adalet MYO, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İş İdaresi,  Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim, Yönetim Bilimleri Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Diğer Teknisyen Ve Teknikerler Alımı Şartları:

Üniversitelerin; İnşaat Teknolojisi, Altyapı, İnşaat, İnşaat Teknikerliği, Yapı Tesisat Teknolojisi, Yapı Donatım Teknolojisi, Yapı Donatımı Teknolojisi, Yapı, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, İnşaat Yapı, Yapı İnşaat Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Üniversitelerin; Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz Isıtma, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhiyat Tesisleri Teknikleri, Doğalgaz ve Boru Hatları Teknolojisi, Doğalgaz ve Isıtma, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknikerliği, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Gaz Tesisatı ve Teknolojisi, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Üniversitelerin Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik Makine Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Üniversitelerin Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik Makine Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Büro Memuru (Genel)(Ambarcı (Otomotiv)) Alımı Şartları:

 Üniversitelerin Makine, Motor, İş Makineleri, Makine Metep, Makine Teknisyenliği, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Talaşlı Üretim, Talaşsız Şekillerndirme, Termik Santral Makineleri, Tesviye, Motor Otomotiv, Oto Elektrik-Elektronik, Oto Elektrik ve Elektroniği, Oto Motor Teknolojileri, Otobüs Tamir ve Bakım, Otomotiv, Otomotiv Endüstrisi, Otomotiv Metep, Otomotiv Satış Sonrası Hizmet, Otomotiv Tasarım ve İmalat, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Arşivci Alımı Şartları:

Üniversitelerin Kimya, Kimya Teknolojisi, Bilgi Yönetimi, Bilişim-Yönetim, Bilişim Yönetimi, Makine, İş Makineleri, Makine Metep, Makine Teknisyenliği, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Talaşlı Üretim, Talaşsız Şekillendirme, Termik Santral Makineleri, Tesviye Ön Lisans (MYO) programından mezun olmak,

İş Güvenliği ve İş Sağlığı Saha Elemanı Alımı Şartları:

Üniversitelerin; İş Sağlığı ve Güvenliği, İşçi Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak

İlk ve Acil Yardım Sağlık Teknikeri/Acil Yardım/Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği/Paramedik Alımı Şartları:

Üniversitelerin; İlk ve Acil Yardım Ön Lisans (HYO) programından mezun olmak.

Malzeme Planlama Elemanı Alımı Şartları:

Üniversitelerin Makine, Motor, İş Makineleri, Makine Metep, Makine Teknisyenliği, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Talaşlı Üretim, Talaşsız Şekillerndirme, Termik Santral Makineleri, Tesviye, Motor Otomotiv, Oto Elektrik-Elektronik, Oto Elektrik ve Elektroniği, Oto Motor Teknolojileri, Otobüs Tamir ve Bakım, Otomotiv, Otomotiv Endüstrisi, Otomotiv Metep, Otomotiv Satış Sonrası Hizmet, Otomotiv Tasarım ve İmalat, Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik Makine Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Metalurji, Metalografi ve Malzeme Muayenesi, Metal İşleri, Metalurji ve Malzeme, Metalurji Malzeme Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Diğer Teknisyen Ve Teknikerler Alımı Şartları:

Üniversitelerin Otobüs Kaptanlığı, Otobüs Şoförlüğü, Makine, Motor, İş Makineleri, Makine Metep, Makine Teknisyenliği, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Talaşlı Üretim, Talaşsız Şekillerndirme, Termik Santral Makineleri, Tesviye, Motor Otomotiv, Oto Elektrik-Elektronik, Oto Elektrik ve Elektroniği, Oto Motor Teknolojileri, Otobüs Tamir ve Bakım, Otomotiv, Otomotiv Endüstrisi, Otomotiv Metep, Otomotiv Satış Sonrası Hizmet, Otomotiv Tasarım ve İmalat, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Harita Teknisyeni Alımı Şartları:

Üniversitelerin; Harita ve Kadastro, Harita Kadastro, Harita, Harita Teknikerliği, Harita ve Maden Ölçme Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Büro Yönetimi Elemanı Alımı Şartları:

Üniversitelerin; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim ve Halkla İlişkiler, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İş İdaresi,  Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim, Yönetim Bilimleri Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak,

Büro Memuru (Genel) Alımı Şartları:

Üniversitelerin; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İş İdaresi,  Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim, Yönetim Bilimleri Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

 Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Teknikeri/İtfaiyecilik Ve Yangın Güvenliği Teknikeri Alımı Şartları:

Üniversitelerin; Güvenlik, Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, İstihbarat, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenliği ve Asayişin Sağlanması, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik  Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Muhasebe Meslek Elemanı Alımı Şartları:

Üniversitelerin; Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Muhasebe, Muhasebe, Muhasebe ve Finans, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe ve Uygulamaları Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak,

Lojistik Meslek Elemanı Alımı Şartları:

Üniversitelerin; Lojistik, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik, Kargo, Kargo Hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık ve Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Banka ve Sigorta Yönetimi, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Sigortacılık, Bankacılık Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İş İdaresi,  Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim, Yönetim Bilimleri Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan Kamu Personel alımı ilanına göre başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Bu kapsamda adaylara başvuru için 4 gün süre verilecek olup başvurular Elektronik ortamda yapılabilecektir.

Başvuru Tarihleri: 29 Mayıs - 2 Haziran 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Adayşar başvurlarınu yapabilmeleri için öncelikle yukarıdaki bağlantıya tıklayarak iş ilan iş ilanı numarası ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kontenjana Göre İş İlanı Numaraları:

Petrol-Gaz Üretim Operatörü İş İlan No: 00007553507

Sistem İşletmeni İş İlan No: 00007553488

Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı Meslek Elemanı İş İlan No: 00007553530

Diğer Teknisyen Ve Teknikerler İş İlan No: 00007553605 - 00007553632 - 00007553647 - 00007553824

Büro Memuru (Genel)(Ambarcı (Otomotiv)) İş İlan No: 00007553828

Arşivci İş İlan No: 00007553844

İş Güvenliği ve İş Sağlığı Saha Elemanı İş İlan No: 00007553869

İlk ve Acil Yardım Sağlık Teknikeri/Acil Yardım/Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği/Paramedik İş İlan No: 00007553886

Malzeme Planlama Elemanı İş İlan No: 00007553909

Diğer Teknisyen Ve Teknikerler İş İlan No: 00007553946

Harita Teknisyeni İş İlan No: 00007553954

Büro Yönetimi Elemanı İş İlan No: 00007553997

Büro Memuru (Genel) İş İlan No: 00007554134

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Teknikeri/İtfaiyecilik Ve Yangın Güvenliği Teknikeri  İş İlan No: 00007554152

Muhasebe Meslek Elemanı İş İlan No: 00007554332

Lojistik Meslek Elemanı İş İlan No: 00007554333

İLANIN TAM METNİ