Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TPAO 11 Farklı meslekte istihdam edilmek üzere 126 Personel Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvuru süreci başlamış olan ilan hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Yeni Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

TPAO yaptığı açıklama ile 2023 yılı içerisinde 450 personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Daha önce yayımlanan duyuruya göre 48 Perosnel alımı yapıldı ve diğer şehirler içinde ilanlar yayımanıyor. Bu kapsamda Batram'da istiham edilmek üzere 126 personel alımı ilanı yayımlandı.

126 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

TPAO 11 meslekte olmak üzere 126 personel alacak. Alımlar Batman şehrinde gerçekleştirilecektir.

- 5 Güvenlik Denetçisi,

- 13 Büro Memuru (Genel),

- 48 Petrol-Gaz Üretim Operatörü,

- 39 Diğer Teknisyen Ve Teknikerler,

- 7 Malzeme Planlama Elemanı,

- 1 Sistem İşletmeni,

- 2 Arşivci,

- 2 İş Güvenliği ve İş Sağlığı Saha Elemanı,

- 2 Araç Takip Görevlisi (Kargo),

- 3 Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı Meslek Elemanı,

- 4 Lojistik Meslek Elemanı,

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA! TIKLA SENDE KATIL

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

TPAO personel alımı ilanı İŞKUR üzerinde duyuruldu. Bu kapsamda Genel olarak TPAO personel alımı için " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 Yaşını tamamlamış olmak " gibi şartlar aranacak.

Erkek adaylar için askerliğini yapmış, tecilli veya muaf olmak. Seyahat engeli ve arazi çalışmasına mani hali bulunmamak.

KPSS Şartı Aranacak Mı?

İlanda KPSS Şartı aranacak. Alımlar Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek olup 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı Var Mı?

TPAO kamu personeli alımı için adaylardan malesef yaş şartı aranacak. Bu kapsamda adayların 18 yaşını tamamlamış olmak ve 35 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Güvenlik Denetçisi Alımı Şartları: 

Üniversitelerin; Mülkiyet Koruma ve Güvenlik, Yönetim ve Organizasyon  Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Büro Memuru (Genel) Şartları: 

Üniversitelerin; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İş İdaresi,  Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim, Yönetim Bilimleri Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Petrol-Gaz Üretim Operatörü Şartları: 

Üniversitelerin; Motor, Makine, Mekatronik, Petrol Sondajı ve Üretimi, Proses/Rafineri Teknolojisi, Kimya/Kimya Teknolojisi, Rafineri ve Petrokimya Teknolojisi, Otomasyon, Metal İşleri, Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik Makine Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektrik-Elektronik, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi Ön Lisans (MYO) programından mezun olmak.

Diğer Teknisyen Ve Teknikerler Şartları: 

Üniversitelerin; İnşaat Teknolojisi, Altyapı, İnşaat, İnşaat Teknikerliği, Yapı Tesisat Teknolojisi, Yapı Donatım Teknolojisi, Yapı Donatımı Teknolojisi, Yapı, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, İnşaat Yapı, Yapı İnşaat Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Üniversitelerin; Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz Isıtma, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhiyat Tesisleri Teknikleri, Doğalgaz ve Boru Hatları Teknolojisi, Doğalgaz ve Isıtma, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknikerliği, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Gaz Tesisatı ve Teknolojisi, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Üniversitelerin Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik Makine Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Üniversitelerin Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik Makine Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Malzeme Planlama Elemanı Şartları: 

Üniversitelerin;  Makine, Motor, İş Makineleri, Makine Metep, Makine Teknisyenliği, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Talaşlı Üretim, Talaşsız Şekillendirme, Termik Santral Makineleri, Tesviye, Motor Otomotiv, Oto Elektrik-Elektronik, Oto Elektrik ve Elektroniği, Oto Motor Teknolojileri, Otobüs Tamir ve Bakım, Otomotiv, Otomotiv Endüstrisi, Otomotiv Metep, Otomotiv Satış Sonrası Hizmet, Otomotiv Tasarım ve İmalat, Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik Makine Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Metalurji, Metalografi ve Malzeme Muayenesi, Metal İşleri, Metalurji ve Malzeme, Metalurji Malzeme Ön Lisans (MYO) programından mezun olmak.

Sistem İşletmeni Şartları: 

Üniversitelerin; Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Haberleşme, Elektronik Haberleşme Teknikerliği, Endüstriyel Haberleşme, Haberleşme, Haberleşme Teknolojisi, Telekomünikasyon, Elektronik ve Haberleşme, Elektronik ve Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Deniz Elektroniği, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Arşivci Şartları: 

Üniversitelerin Kimya, Kimya Teknolojisi, Bilgi Yönetimi, Bilişim-Yönetim, Bilişim Yönetimi, Makine, İş Makineleri, Makine Metep, Makine Teknisyenliği, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Talaşlı Üretim, Talaşsız Şekillendirme, Termik Santral Makineleri, Tesviye Ön Lisans (MYO) programından mezun olmak.

İş Güvenliği ve İş Sağlığı Saha Elemanı Şartları: 

Üniversitelerin; İş Sağlığı ve Güvenliği, İşçi Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Araç Takip Görevlisi (Kargo) Şartları: 

  • Üniversitelerin; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim ve Halkla İlişkiler, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İş İdaresi,  Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim, Yönetim Bilimleri Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı Meslek Elemanı Şartları: 

Üniversitelerin; Yerel Yönetimler, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İş İdaresi,  Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim, Yönetim Bilimleri Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak

Lojistik Meslek Elemanı Şartları: 

Üniversitelerin; Lojistik, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik, Kargo, Kargo Hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık ve Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Banka ve Sigorta Yönetimi, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Sigortacılık, Bankacılık Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı ve Ofis Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Genel İşletme, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İş İdaresi,  Sevk ve İdare, Ticaret ve Yönetim, Yöneticilik, Yönetim, Yönetim Bilimleri Ön Lisans (MYO) programından birinden mezun olmak.

Başvuru Süreci Başladı!

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan Kamu Personel alımı ilanına göre başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Bu kapsamda adaylara başvuru için 4 gün süre verilecek olup başvurular Elektronik ortamda yapılabilecektir.

Başvuru Tarihleri: 12 Haziran - 30 Temmuz 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Adayşar başvurlarınu yapabilmeleri için öncelikle yukarıdaki bağlantıya tıklayarak iş ilan iş ilanı numarası ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kontenjana Göre İş İlanı Numaraları:

Güvenlik Denetçisi İş İlanı Numarası: 00007587875

Büro Memuru (Genel) İş İlanı Numarası: 00007587944 - 00007588348

Petrol-Gaz Üretim Operatörü İş İlanı Numarası: 00007588428

Diğer Teknisyen Ve Teknikerler İş İlanı Numarası: 00007588572 - 00007588655 - 00007588700 - 00007588813 - 00007588900 - 00007588915 - 00007588947 - 00007589245 - 00007589345

Malzeme Planlama Elemanı İş İlanı Numarası: 00007588583

Sistem İşletmeni İş İlanı Numarası: 00007588775

Arşivci İş İlanı Numarası: 00007588855

İş Güvenliği ve İş Sağlığı Saha Elemanı İş İlanı Numarası: 00007588991

Araç Takip Görevlisi (Kargo) İş İlanı Numarası: 00007588997

Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı Meslek Elemanı İş İlanı Numarası: 00007589030

Lojistik Meslek Elemanı İş İlanı Numarası: 00007589235

İLANIN TAM METNİ