Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Toprak Mahsulleri Ofisi ( TMO ) KPSS Puanı ile memur alımı ilanı yayımladı. 2022 veyua 2023 yılı KPSS Puanı ele alınacağı bildirildi. Adaylardan aranan şartlar ve şavuru bilgisini sizlerle İşin Olsa ekibi olarak paylaşacağız.

Başvurular Sona Eriyor!

TMO Memur alımı başvurusu devam ediyor. 1 Şubat 2024 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 12 Şubat 2024 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece aşağıdaki bilgiler doğrultusunda online olarak gerçekleştirebileceklerdir.

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/toprak-mahsulleri-ofisi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

TMO Memur Alımı Kontenjan Bilgisi:

Toprak Mahsulleri Ofisi memur alımı kapsamında yayımladıkları ilana göre e Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 7 nci ve 8 inci dereceli "Müfettiş Yardımcısı" kadrolarına 7 Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. Müfettiş Yardımcısı Alımı için adaylardan aranan şartlar şöyle;

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayroca özel olarak ise;

Eğitim Şartı:

Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Ziraat Fakülteleri ile en az dört akademik yıl eğitimle lisans diploması veren ve yukarıda belirtilen fakültelere eşitliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki benzeri eğitim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 veya 2024 yıllarında yapılan KPSS'den A Grubu puan türüne göre Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı:

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1989 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir),

İLANIN TAM METNİ