İki Bakanlık 1625 Memur Personel Alımı ilanı yayımladı. En Az Lise mezunu ve KPSS Puanı ile başvurular alınacak. Kontenjan dağılımı ve adaylardan aranan şartları sizlerle paylaşıyoruz.

ÖSYM ve Resmi Gazete tarafından günün kamu ilanları yayımandı. 19 Ocak 2024 tarihi ile yayımlanmış olan Memur Personel Alımı ilanlarına göre Ticaret Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyelerindeki eksikliği gidermek üzere farklı kadrolarda alım yapacak. 

İşin Olsa ekibi olarak sizlere Bu haberimizde 19 Ocak 2024 tarihi ile gelen ilanlar hakkında detayları aktaracağız.

1625 Memur ve Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Bugün önemli iki Bakanlık lan yayımladı. Buna göre alımlar;

 • Ticaret Bakanlığı 930,
 • Milli Eğitim Bakanlığı 695,

YENİ İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Ticaret Bakanlığı 930 Sözleşmeli Personel Alımı İlan Detayları

Bakanlık Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları için ilan yayımladı. Resmi gazete ve Sonrası Bakanlık resmi duyurularda yayımlanan ilanlara göre Farklı kontenjanlarda alım yapılacağı açıklandı.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

 • 499 Gümrük Muhafaza Memuru,
 • 103 Muayene Memuru,
 • 110 Şoför,
 • 30 Temizlik Görevlisi,
 • 100 Temizlik Basit Bakım Onarım Personeli
 •  88 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 83 Erkek ve 5 Kadın )

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS den puan almış olmaları gereklidir. Gümrük Muhafaza ve Muayene Memuru alımı için P3 puan türünden en az 70 ve diğer pozisyonlar için Destek Personeli alımları için KPSSP94 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Destek Personeli alımları için 1 - 12 Şubat 2024 tarihleri arasında ve Muhafaza ve Muayene Memuru alımları için 22 - 31 Ocak 2024 tarihleri arasında başvuru alınacak.

Ticaret Bakanlığı 602 Muhafaza ve Muayene Memuru Alımı Sona Eriyor! Ticaret Bakanlığı 602 Muhafaza ve Muayene Memuru Alımı Sona Eriyor!

Milli Eğitim Bakanlığı 695 Memur Personel Alımı İlanları:

MEB ÖSYM aracılığı ile ilan yayımladı. KPSS 2024/3 Tercih kılavuzu ile sözleşmeli memur personel alımı yapılacak. Alımlar Ön Lisans ve Lisans seviyesinde yapılacak.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

 • 490 Büro Personeli
 • 5 Avukat,
 • 30 Mühendis,
 • 150 Hemşire,
 • 19 Diyetisyen,

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan herhangi bir Taban KPSS Puan şartı aranmayacak. Buna göre 2022 yılında yapılmış olan KPSS den Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Yayımlanmış olan tercih kılavuzu ile tercihler 19 - 25 ocak 2024 tarihleri arasında ÖSYM aracılığı ile alınacaktır. 

KPSS 2024/6 Tercih Kılavuzu İle MEB 42 Personel Alımı Sona Eriyor! KPSS 2024/6 Tercih Kılavuzu İle MEB 42 Personel Alımı Sona Eriyor!