Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Memur alımı yapacak. Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ( TESKİ ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında Mahalli İdarelere İlk Defa atanacaklara uygulanacak Sınav ve Atama Yönetmeliği ile 10 memur alımı yapılacak. Şartlar ve Kontenjan bilgisi nedir?

TESKİ Memur Alım Kontenjan Bilgisi?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi memur alımları 10 kişilik boş kadro ile;

  • 2 Veznedar,
  • 8 Düz Memur,

kontenjanlarında yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

TESKİ Memur alımında adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS şartı nedir?

Alımlar Lisans mezunu adaylardan yapılacak olup 2022 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Eğitim şartı:

Veznedar Alımı için, Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Finans ve Bankacılık, Uluslararası Finans ve Bankacılık, İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Kamu Yönetimi programlarının birinden mezun olmak.

Düz memur Alımı İçin, Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, İşletme- Ekonomi, Ekonometri İşletme-İktisat, İşletme, İş İdaresi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Yerel Yönetimler, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik programlarının birinden mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TESKİ Memur alımı başvurusu Kasım ayı içerisinde yapılacak. Başvurular Belediyeye şahsen gerçekleştirilecek.

Başvuru Tarihleri: 20 - 24 Kasım 2023

Şahsen Başvuru Adresi: Atatürk Mahallesi 57. Alay Caddesi No:6 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ adresindeki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası  Kat:4

Elektronik Başvuru Adresi: [email protected] 

İLANIN TAM METNİ